16 maja 2014 15:28 | Aktualności

NAJLEPSZE W WOJEWÓDZTWIE, ÓSME W KRAJU

27 kwietnia br na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi, odbyła się kolejna edycja Vena Cross - finał zawodów międzynarodowych i finał ogólnopolski w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Celem imprezy było, popularyzacja lekkiej atletyki wśród młodzieży szkolnej,  integracja młodzieży z całego kraju i krajów ościennych,  wyłonienie najlepszych sztafet na dystansach 8 x 800 m, w kategorii szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, promocja miasta Łodzi i woj. łódzkiego.

W „Vena Cross Festiwal”, wzięły udział najlepsze drużyny z finałów wojewódzkich oraz zaproszone reprezentacje szkół z sąsiednich krajów. Zawody rozgrywano w sześciu kategoriach, osobno dla dziewcząt i chłopców.

Powiat Bieszczadzki w kategorii szkół podstawowych, wśród dziewcząt reprezentowały uczennice Narciarskiej Szkoły Sportowej w Ustrzykach Dolnych, które zwyciężyły w Mistrzostwach Województwa w Krośnie. „Narciarki” dwa lata temu były najlepsze w kraju, w tym roku poszło nieco słabiej bowiem zajęły ósme miejsce w kraju a dziesiąte w klasyfikacji wszystkich szkół (zwyciężyły Czeszki, piąte były Węgierki). Trener sztafety Kamil Fundanicz, miał do dyspozycji podczas finału krajowego następujące zawodniczki: Luizę Motykę, Annę Cybruch, Joannę Midurę, Renatę Prędki, Monikę Szałańską, Julkę Tkaczyk, Oliwię Buśko, Aleksandrę Harsche, Katarzynę Harsche. Należy podkreślić, iż był to już trzeci finał ogólnopolski pod rząd, dziewcząt z „dwójki”.

Każdy uczestnik finałów otrzymał pakiet startowy czyli upominki od sponsorów i okolicznościową koszulkę. Za miejsca I – III każda szkoła otrzymała puchar i dyplom, a uczestnicy sztafet medale i nagrody rzeczowe / dla 10 osób/ . Za miejsca I – XVI szkoły otrzymały dyplomy. Kwota na ogólną pulę upominków i nagród gwarantowana przez Vena Sport wyniosła około 100 tys. zł. ”. Nie wiele zabrakło aby w finale wystartowały gimnazjalistki z naszej szkoły, które w finale wojewódzkim przegrały złoto o 0.2 sekundy, biegnąc w nim w nie najsilniejszym składzie. Srebrne medale wywalczyły: Joanna Przybycień, Katarzyna Koncewicz, Zuzanna Wójtowicz, Anna Ziembikiewicz, Wiktoria Kołodziej, Martyna Lachowska, Natalia Cioć, Zuzanna Konik.

Bogdan Kwaśnik