Aktualności

16 maja 2014 15:05 | Aktualności

Ustrzycki „SMYK” po raz drugi z rzędu najlepszy w Mielcu !

       W dniu 29.04.2014r. na scenie Miejskiego Domu Kultury w Mielcu odbył się II Międzyszkolny Konkurs Zespołów Tanecznych  „DANCE 2014”, zorganizowany dla formacji tanecznych działających w ramach placówek oświatowych całego Podkarpacia.

Organizatorem i patronem konkursu było Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu wraz z miejscową Szkołą Podstawową nr 3 im.Wojska Polskiego.

Zespoły na scenie rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VI.

       W młodszej wiekowo grupie, pośród 12 ekip prezentujących się w połączonych ze sobą kategoriach tanecznych: formy różne i taniec ludowy, wystąpił reprezentujący Zespół Szkół Publicznych nr 2 Narciarska Szkoła Sportowa w Ustrzykach Dolnych zespół ”SMYK” prowadzony przez Alicję Niedośpiał, który wykonał układ  pt. ”Harce na kwiatowej łące”.

Pomimo licznej i prezentującej  bardzo wysoki poziom  konkurencji, „Smyki” decyzją profesjonalnego turniejowego jury zajęły pierwsze miejsce ex aequo z zespołem tańca ludowego „Tęczowa Gromada” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu.

     Sukces ten tym bardziej jest godny podkreślenia, iż nie od dziś wiadomo, że zdobyć tytuł jest łatwiej niż go obronić, tymczasem nasza najbardziej utytułowana formacja taneczna właśnie dokonała tego wyczynu, gdyż na mieleckiej scenie tryumfowała także w ub.roku podczas pierwszego konkursu „DANCE 2013”, a w przedostatnim wydaniu „GB” informowaliśmy o zdobyciu przez zespół „Brązowego Gryfa” podczas turnieju tanecznego „Złoty Gryf” w Dębicy, gdzie także i w 2013r. „Smyki” zajęły trzecie miejsce.

      Naszym utytułowanym tancerkom serdecznie gratulujemy i życzymy podobnej powtarzalności sukcesów na zbliżających się niebawem turniejach rangi ogólnopolskiej, gdyż przypomnijmy że są one także zwycięzcami X-tego Jubileuszowego Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Tanecznych w Częstochowie w 2012 roku.

 

Opiekun zespołu: Alicja Niedośpiał

                                                                                               

Na zdjęciach: opiekun zespołu Alicja Niedośpiał  i jej podopieczne - tancerki z zespołu „SMYK” Pola Chojnacka,Pola Kądziołka,Zuzanna Wrona,Blanka Słysz,,Hanna Miszczak,Martyna Żarska, Zuzanna Kuzdro,Zuzanna Barzycka,Eva Wasiak,Agnieszka Stadnik,Emilia Pstrzoch,Julia Włodarczyk,Julia Leptuch,Laura Podkalicka,Wiktoria Piątkowska,Paulina Wojciechowska,Kinga Sopata,Nicol Ciwoniuk,Katarzyna Buziewicz i Oliwia Kądziołka  prezentują na scenie MDK w Mielcu trofeum za I miejsce w turnieju w dn.29.04.2014r. 

Przeczytano: 1296 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: