31 marca 2014 15:35 | Aktualności

"SMYK " Z BRĄZOWYM GRYFEM

W dniu 22 marca 2014 r. w Młodzieżowym Domu Kultury "Mors" w Dębicy odbył  się VI Podkarpacki Przegląd Dziecięcych i  Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Złoty Gryf”. Podczas tej organizowanej przez  Miejski Ośrodek Kultury cyklicznie imprezy, swój dorobek artystyczny na scenie prezentują  formacje taneczne z całego Podkarpacia i Małopolski reprezentujące głównie domy kultury, które rywalizują o najwyższy laur tego turnieju - "Złotego Gryfa".

W tym roku rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych 7 -12 lat i 13 -18 lat. Tradycyjnie już, w młodszej kategorii  wiekowej zaprezentował się zespół "SMYK" z Zespołu Szkół Publicznych  nr 2 - Narciarskiej Szkoły Sportowej w Ustrzykach Dolnych. Rywalizując w gronie  szesnastu zespołów, podopieczne Alicji  Niedośpiał  układem tanecznym "Harce na kwiatowej łące" barwnie obrazującym koegzystencję kwiatów i pszczół, decyzją jury zostały sklasyfikowane na trzecim miejscu, ex  aequo z dwoma innymi formacjami („Piramida I” z Zespołu Placówek Oświatowych w Morawicy, „Kleks IV” z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza z Krosna) i nagrodzone "Brązowym Gryfem".  "Złoty Gryf" przyznany został zespołowi "Iskierki” z Łańcuckiego Stowarzyszenia Wspierania Edukacji Artystycznej „GEST".
       Dębicka scena jest bardzo przyjazna dla "SMYKÓW", gdyż warto przypomnieć, że w ubiegłym roku wytańczyły tam również "Brązowego Gryfa", a przed dwoma laty  zwyciężyły w turnieju tanecznym "Pantofelek Królowej Jadwigi".

Na scenie MDK w Dębicy zatańczyły: Pola Chojnacka, Pola Kądziołka, Zuzanna Wrona, Blanka Słysz, Hanna Miszczak, Martyna Żarska, Zuzanna Kuzdro, Zuzanna Barzycka,  Eva Wasiak, Agnieszka Stadnik, Emilia Pstrzoch, Julia Włodarczyk, Julia Leptuch,  Laura Podkalicka, Wiktoria Piątkowska, Paulina Wojciechowska, Kinga Sopata,  Nicol Ciwoniuk,  Katarzyna Buziewicz i Oliwia Kądziołka.

Marek Podkalicki

Przeczytano: 1976 razy. Wydrukuj|Do góry

"SMYK " z brązowym gryfem - Dębica 2014r.

Filmy: