18 marca 2014 13:42 | Aktualności

Ogólnopolskie spotkania UKS w biegach narciarskich - Trzy srebra Haliczanek

W dniach 9 – 12.03 w Białce Tatrzańskiej na trasach Kotelnicy Białczańskiej rozegrano Ogólnopolskie Spotkania Uczniowskich Klubów Sportowych w Biegach Narciarskich. W zawodach uczestniczyło blisko 400 zawodników i zawodniczek z całej Polski, w tym dwudziesto cztero osobowa grupa naszych uczniów reprezentująca MKS Halicz Ustrzyki Dolne Zawody odbywały się przy pięknej słonecznej pogodzie i dodatnich temperaturach. Trasy na Kotelnicy nie były wymagające, ale wysoka temperatura topiła śnieg przez co trasa była bardzo grząska i pokonanie jej kosztowało zawodników sporo wysiłku. Biegi odbywały się w trzech kategoriach: Junior C (roczniki 1998/1999), Junior D (roczniki 2000/2001), Junior E (roczniki 2002 i młodsi).

Pierwszego dnia zawodów biegano stylem klasycznym, Juniorzy C mieli do pokonania dystans 3 km. Najlepszy z zawodników „Halicza”, Łukasz Królikowski zajął trzydzieste pierwsze miejsce, Maciej Buśko – trzydzieste czwarte, Oskar Szyszka – pięćdziesiąte pierwsze. Juniorki C, również dystans 3 km. Trzydziesta przybiegła Zuzanna Wójtowicz, trzydziesta czwarta – Natalia Kwaśnik, trzydziesta piąta – Justyna Chmielowska. Juniorzy D ścigali się na 2 km, trzynaste miejsce zajął Kacper Fundanicz, piętnaste – Maciej Giefert, trzydzieste szóste – Szymon Paszkiewicz, pięćdziesiąte czwarte – Mateusz Duma, pięćdziesiąte piąte – Tomasz Liniewski, sześćdziesiąte  pierwsze – Kajetan Kowalski. Wśród Juniorek D srebrny medal wywalczyła Izabela Marcisz, na czwartym miejscu sklasyfikowano Sabinę Lizis, osiemnastym – Zuzannę Konik, trzydziestym piątym – Wiktorię Kołodziej, pięćdziesiątym – Luizę Motykę, pięćdziesiątym trzecim – Katarzynę Koncewicz. Junior E, dystans 1.5 km. Dziewiąte miejsce zajął Bruno Fudała, trzydzieste czwarte – Kamil Ozga. Szóste miejsce w Juniorkach E zajęła Paulina Sidor, dwudzieste – Renata Prędki. Drugi dzień zmagań to biegi stylem dowolnym na tych samych dystansach. Juniorzy C, Łukasz Królikowski – trzydziesty dziewiąty, Maciej Buśko – czterdziesty drugi. Juniorki C, dwudziesta pierwsza – Sandra Pasławska, dwudziesta ósma – Justyna Chmielowska, czterdziesta pierwsza – Natalia Kwaśnik, czterdziesta czwarta – Zuzanna Wójtowicz. Juniorzy D – dystans 2 km, jedenaste miejsce zajął Kacper Fundanicz, dwudzieste drugie – Maciej Giefert, dwudzieste szóste – Szymon Paszkiewicz, pięćdziesiąte siódme – Tomasz Liniewski, sześćdziesiąte czwarte – Mateusz Duma, sześćdziesiąte piąte – Kajetan Kowalski. Ponownie srebrny medal w Juniorkach D wywalczyła Izabela Marcisz, dziewiąta przybiegła Sabina Lizis, osiemnasta – Zuzanna Konik, dwudziesta szósta – Wiktoria Kołodziej,  trzydziesta czwarta – Luiza Motyka, trzydziesta szósta – Katarzyna Harsche, trzydziesta siódma – Katarzyna Koncewicz. Juniorzy E, trzynasty – Bruno Fudała, czterdziesty ósmy – Kamil Ozga, wśród Juniorek E najwyżej na dwunastym miejscu sklasyfikowana została Paulina Sidor, na dwudziestym pierwszym miejscu Renata Prędki. Trzeci dzień zmagań na UKS-ach to biegi sztafetowe. Jako pierwsi  do zmagań przystąpili Juniorzy C na dystansie 4 x 2.3 km, sztafeta MKS Halicz biegnąca w składzie: Maciej Buśko, Maciej Giefert, Kacper Fundanicz, Łukasz Królikowski przybiegła na ósmej pozycji, niewiele do medalu zabrakło Juniorkom C, które biegnąc w składzie: Sandra Pasławska, Zuzanna Konik, Justyna Chmielowska, Izabela Marcisz zajęły czwarte miejsce, druga sztafeta „Halicza” (Zuzanna Wójtowicz, Natalia Kwaśnik, Wiktoria Kołodziej, Katarzyna Koncewicz) zajęła trzynaste miejsce. Sztafety ze szkół podstawowych miały do pokonania dystans 4 x 1.5 km. Sztafeta MKS Halicz Ustrzyki Dolne biegnąca w składzie: Mateusz Duma, Kamil Ozga, Bruno Fudała, Tomasz Liniewski przybiegła na dobrym piątym miejscu. Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta „Halicza”, które zdobyły srebrny medal, zapewne mogłoby być złoto gdyby nie pechowy upadek Pauliny na zjeździe, ale i ten wynik jest znakomity. W „srebrnej sztafecie pobiegły: Paulina Sidor, Sabina Lizis, Katarzyna Harsche, Luiza Motyka.

Bogdan Kwaśnik