18 marca 2014 14:37 | Aktualności

Sabina i sztafeta na medal

Białka Tatrzańska gościła uczestników Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady w biegach narciarskich. Zawody przeprowadzono w dniach 9-11 marca, przy okazji rozgrywanych Ogólnopolskich Spotkań Uczniowskich Klubów Sportowych. Na starcie nie mogło zabraknąć uczniów z  Narciarskiej Szkoły Sportowej w Ustrzykach Dolnych.

Rywalizacja odbywała się w sześciu kategoriach, trzech gimnazjalnych, rocznik 1998 (III klasa gimnazjum), rocznik 1999 (II klasa gimnazjum), rocznik 2000 (I klasa gimnazjum) oraz trzech podstawowych, rocznik 2001 (VI klasa szkoły podstawowej), rocznik 2002 (V klasa), rocznik 2003 i młodsi (IV klasa i młodsze).

9 marca  wszystkie kategorie biegały stylem klasycznym. Gimnazjalistki z rocznika 1998 miały do pokonania 3 km, osiemnaste miejsce zajęła Natalia Kwaśnik, dziewiętnaste – Justyna Chmielowska. Gimnazjaliści rocznik 1999  - 3 km, dziewiąty - Łukasz Królikowski, jedenasty – Maciej Buśko, dwudziesty drugi – Oskar Szyszka, wśród dziewcząt w tym samym roczniku Zuzanna Wójtowicz zajęła szesnaste miejsce. Rocznik 2000, 2 km, jedenasty – Kacper Fundanicz, trzynasty – Maciej Giefert, dwudziesty trzeci – Szymon Paszkiewicz. Trzynaste miejsce w kategorii dziewcząt z rocznika 2000 zajęła Zuzanna Konik, dwudzieste drugie – Wiktoria Kołodziej, trzydzieste pierwsze – Katarzyna Koncewicz. Szkoły podstawowe rocznik 2001 (VI klasa) miał do pokonania 2 km, dwudzieste piąte miejsce zajął Mateusz Duma, dwudzieste szóste – Tomasz Liniewski, trzydzieste pierwsze – Kajetan Kowalski. Srebrny medal w tej kategorii wywalczyła nasza najbardziej utytułowana zawodniczka, Sabina Lizis, Luiza Motyka przybiegła dwudziesta pierwsza. Rocznik 2002, dystans 1.5 km, dziewiąty – Bruno Fudała, dziewczęta, szóste miejsce – Paulina Sidor, trzynaste – Renata Prędki. Rocznik 2003 i młodsi, dziewiąty – Kamil Ozga.

Drugi dzień obejmował rywalizację w stylu dowolnym. Biegi odbywały się na tych samych dystansach co stylem klasycznym. Gimnazjalistki rocznik 1998, trzynasta - Sandra Pasławska, osiemnasta – Justyna Chmielowska, dwudziesta szósta – Natalia Kwaśnik. Gimnazjaliści rocznik 1999, czternasty – Łukasz Królikowski, siedemnasty – Maciej Buśko, dwudziesty siódmy – Oskar Szyszka. W tym samym roczniku tylko wśród dziewcząt Zuzanna Wójtowicz przybiegła szesnasta. Gimnazjaliści, rocznik 2000 (I klasa), dziesiąte miejsce Kacper Fundanicz, siedemnaste – Maciej Giefert, dwudzieste – Szymon Paszkiewicz. Wśród dziewcząt szesnaste miejsce przypadło - Zuzannie Konik, dwudzieste – Wiktorii Kołodziej, dwudzieste czwarte – Katarzynie Koncewicz. Szkoły podstawowe, rocznik 2001, dwudziesty siódmy – Tomasz Liniewski, trzydziesty trzeci – Mateusz Duma, trzydziesty czwarty – Kajetan Kowalski. Drugi swój srebrny medal indywidualny zdobyła Sabinka Lizis, Luiza Motyka była jedenasta, Kasia Harsche – czternasta. Rocznik 2002, dwunasty Bruno Fudała, wśród dziewcząt, dziewiąta – Paulina Sidor, szesnasta – Renia Prędki. Roczniki 2003 i młodsze, Kamil Ozga sklasyfikowany został na piętnastej pozycji.

Ostatni dzień zmagań na Igrzyskach i Gimnazjadzie to biegi sztafetowe, gimnazjaliści 4 x 2 km, szkoły podstawowe 4 x 1.5 km. Siódme miejsce w stawce trzynastu szkół zajęli nasi Gimnazjaliści biegnący w składzie: Maciej Buśko, Maciej Giefert, Kacper Fundanicz, Łukasz Królikowski. Zdecydowanie lepiej zaprezentowały się gimnazjalistki (Sabina Lizis, Zuzanna Konik, Sandra Pasławska, Justyna Chmielowska), które wywalczyły brązowy medal w stawce piętnastu szkół. Ósme miejsce na szesnaście startujących sztafet zdobyli uczniowie NSS w kategorii szkół podstawowych, (Mateusz Duma, Kamil Ozga, Bruno Fudała, Tomasz Liniewski). Czwarte miejsce zajęła sztafeta dziewcząt NSS, biegnąc w składzie: Paulina Sidor, Renata Prędki, Luiza Motyka, Katarzyna Harsche.

Bogdan Kwaśnik

Przeczytano: 2075 razy. Wydrukuj|Do góry