10 marca 2014 14:34 | Aktualności

PUCHAR POLSKI, MISTRZOSTWA TZN, BIEG NA IGRZYSKA - srebro Sabiny i brąz Pauliny

22 i 23 lutego w Zakopanem odbyły się czwarte zawody „Biegu na Igrzyska” i jednocześnie Mistrzostwa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego. Zawodnicy rywalizowali na trasie Centralnego Ośrodka Sportu koło kompleksu średnich skoczni. Aura ponownie nie sprzyjała biegaczom, ale dzięki staraniom organizatorów zawodów udało się naśnieżyć pętlę kilometrową na której można było biegać nie tylko stylem łyżwowym ale również i stylem klasycznym.

Na starcie stanęło blisko 370 zawodników i zawodniczek z 37 klubów. W tym dużym gronie znaleźli się zawodnicy naszego klubu szkolnego MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

Pierwszego dnia rozgrywano biegi stylem klasycznym przy temperaturze kilku stopni powyżej zera, padającym deszczu i mgle. Wszystko to sprawiło, iż trasa zrobiła się bardzo trudna zwłaszcza dla tych zawodników, którzy mieli mniejsze umiejętności techniczne, ale i ci lepiej wyszkoleni również narzekali na ogrom włożonego wysiłku w pokonanie trasy. Pierwszy dzień to biegi stylem klasycznym.

Juniorzy C biegli na 3 km, dwudziesty siódmy – Maciej Buśko, dwudziesty dziewiąty – Łukasz Królikowski. Juniorki C również biegły na3 km, najwyżej spośród naszych zawodniczek została sklasyfikowana został Justyna Chmielowska, dwudzieste miejsce, Zuzia Wójtowicz – dwudziesta pierwsza, Natalia Kwaśnik – dwudziesta siódma. Juniorzy D –2 km, dziesiąty przybiegł Maciej Giefert, czternasty – Kacper Fundanicz,  dwudziesty piąty – Szymon Paszkiewicz. Rewelacyjnie pobiegły Juniorki D „Halicza”, zwyciężyła Izabela Marcisz przed Sabiną Lizis, dziesiąte miejsce zajęła Zuzanna Konik,  dwudzieste czwarte – Wiktoria Kołodziej, dwudzieste siódme – Luiza Motyka, trzydzieste dziewiąte – Katarzyna Harsche. Juniorzy i Juniorki E także biegały na2 km. Na siódmym miejscu ukończył bieg Bruno Fudała, jedenastym – Łukasz Lachowski, szesnastym – Dawid Cukierda, dwudziestym drugim – Kamil Ozga. Brązowy medal w kategorii Juniorek E wywalczyła „Haliczanka” Paulina Sidor, ósme miejsce zajęła Renia Prędki, osiemnaste – Joanna Socha, dwudzieste trzecie – Emilia Kwaśnik.

Drugi dzień zawodów to rywalizacja w biegach stylem dowolnym. Pogoda bardziej sprzyjała zawodnikom, choć trasa była nadal bardzo grząska, przez co pokonanie jej wymagało sporo wysiłku.

Najlepszy z naszych Juniorów C, Łukasz Królikowski przybiegł na dwudziestym pierwszym miejscu, Maciej Buśko był dwudziesty trzeci. Juniorki C, tak jak ich koledzy biegły na3 km. Dwudzieste miejsce zajęła Justyna Chmielowska, dwudzieste siódme – Natalia Kwaśnik, dwudzieste ósme – Zuzanna Wójtowicz. Dobry bieg w kategorii Juniorów D na dystansie2 kmzanotował Kacper Fundanicz, który sklasyfikowany został na szóstym miejscu, szesnaste miejsce zajął Maciej Giefert, osiemnaste – Szymon Paszkiewicz. Juniorki D tym razem zaprezentowały się nie co słabiej, bowiem Izabela Marcisz wywalczyła brązowy medal, Sabina Lizis zajęła siódme miejsce, Zuzia Konik ponownie była dziesiąta, Wiktoria Kołodziej – osiemnasta, Luiza Motyka – dwudziesta druga, Katarzyna Harsche – dwudziesta piąta. Juniorzy E również biegli na2 km, Bruno Fudała przybiegł dziesiąty, Łukasz Lachowski – siedemnasty, Dawid Cukierda – dwudziesty pierwszy, Kamil Ozga – dwudziesty czwarty. Wśród naszych Juniorek E najlepiej pobiegła Renia Prędki, która zajęła ósme miejsce, Paulina Sidor – dziesiąte, Joanna Socha – dwudzieste trzecie, Emilka Kwaśnik – dwudzieste ósme. W klasyfikacji klubowej MKS Halicz nadal jest na czwartym miejscu w stawce ponad 50 klubów.

Bogdan Kwaśnik