21 grudnia 2013 15:41 | Aktualności

Wigilia w "Biedronkach"

Okres Świąt Bożego Narodzenia, to czas szczególny, to czas w którym wszyscy spotykamy się przy wigilijnym stole i składamy sobie wzajemnie najlepsze życzenia, łamiąc się opłatkiem. Dzielenie się opłatkiem oraz wspólne kolędowanie to symbole wzajemnej jedności, miłości i pokoju. Te dni gromadzą razem każdą rodzinę, bliskich i przyjaciół. Przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają w przeżycia, do których się wraca we wspomnieniach.

Wieczór wigilijny w Biedronkach był niezwykłym wydarzeniem. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście Pan Dyrektor oraz Rodzice wraz z dziećmi.   Sala została przepięknie udekorowana aniołkami, choinkami, gwiazdkami, które własnoręcznie wykonały dzieci na zajęciach.

W ślicznych strojach, z wielkim przejęciem, zaangażowaniem i wdziękiem mali artyści przeuroczo odegrali swoje bożonarodzeniowe role. Przepięknie zaśpiewali wiele kolęd i pastorałek: "Chojka", "Bosy pastuszek", "Gore gwiazda", "Życzenia", "Wśród nocnej ciszy", "Gwiazdki świecą nad Betlejem". Nie zabrakło również świątecznego tańca z dzwoneczkami do piosenki "Jingle bells".

W tej  podniosłej atmosferze uczestnicy Wigilii złożyli sobie nawzajem życzenia i podzielili się opłatkiem.
 Następnie zasiedli do stołu by skosztować przygotowanych  wigilijnych potraw i świątecznych wypieków.
            Wszyscy, którzy brali udział w Wigilii  mogli poczuć radość ze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i na nowo cieszyć się z przychodzącego Jezusa.

"Z okazji najpiękniejszych, najbardziej rodzinnych
i radosnych świąt - Bożego Narodzenia życzenia wszelkiej pomyślności
oraz spełnienia wszystkich marzeń i pragnień, aby troski omijały Wasze życie,
a chwile spędzone w gronie najbliższych sprawiły, że świat wyda Wam się