05 grudnia 2013 15:39 | Aktualności

Nakręć się na wybory!!!

Uczniowie klasy II n  Paweł Sałosz, Adam Steciuk i Kacper Szpotański uczestniczą w konkursie ogłoszonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej „Nakręć się na wybory”.

Konkurs związany jest z wyborami do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 25 maja 2014 roku.

Celem konkursu jest uświadomienie młodym ludziom, że Parlament Europejski jest jedyną instytucją unijną, której przedstawicieli wybieramy w wyborach bezpośrednich, a więc wpływamy na jakość reprezentacji w Parlamencie Europejskim, który uczestniczy w stanowieniu przeważającej części unijnego prawa.

Zadaniem uczniów było przygotowanie 1 minutowego spotu filmowego, mającego zachęcać do udziału w wyborach europejskich oraz zamieszczenie go na stronie internetowej wraz z dołączonym opisem przygotowań związanych z realizacją spotu oraz krótkim uzasadnieniem, dlaczego warto wziąć udział w wyborach. Spot filmowy można również oglądać na stronie szkolnej w zakładce Filmy.

Grażyna Majer

Filmy: