10 października 2013 16:14 | Aktualności

Trzy medale na dobry początek

MISTRZOSTWA SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO W LEKKIEJ ATLETYCE

1 i 2 października odbyły się na stadionie Resovii w Rzeszowie, Mistrzostwa Szkolnego Związku Sportowego w Lekkiej atletyce. Nasi uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum wywalczyli trzy medale i kilka bardzo wysokich lokat.

1 października rywalizowali uczniowie z „podstawówek”. W stawce blisko 500 uczniów znalazła się kilkunastoosobowa grupa z Narciarskiej Szkoły Sportowej. Uczniowie ze szkół podstawowych startowali w pięciu konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową, bieg na 600 m (dziewczęta), bieg na 1000 m (chłopcy). Nasi najmłodsi lekkoatleci wrócili z dwoma medalami, srebrną medalistką w biegu na 60 m została Joanna Midura, brązową w biegu na 600 m Sabina Lizis, ponadto Ania Cybruch również w biegu na 600 m zajęła piąte miejsce. Pozostali nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca: jedenaste  - Luiza Motyka w skoku w dal, dwudzieste pierwsze - Patrycja Koncewicz w rzucie piłeczką palantową, Dawid Cukierda wśród chłopców w tej samej konkurencji był czterdziesty piąty, Tomek Liniewski w biegu na 1000 m., sklasyfikowany został na dziewiętnastym miejscu.

2 października swoje Mistrzostwa mieli gimnazjaliści, rywalizujący w dziewięciu konkurencjach. Przed zawodami odbyła się Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2013/2014. Uroczystego otwarcia Sportowego Roku dokonał pan Jacek Wojtas - Podkarpacki Kurator Oświaty, który jest jednocześnie Prezesem Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie. Podczas inauguracji został zapalony przez Huberta Kalandyka (mistrza Europy juniorów w lekkiej atletyce) znicz olimpijski, a przedstawiciele zawodników, sędziów i trenerów złożyli ślubowanie szlachetnej rywalizacji.  Następnie rozegrano Mistrzostwa Szkolnego Związku Sportowego w lekkiej atletyce rozgrywane w ramach wojewódzkiej Gimnazjady,  w których uczestniczyło blisko 800 uczniów.

Najlepiej spośród naszych gimnazjalistów spisała się Pamela Bulwan, która wywalczyła brązowy medal w pchnięciu kulą, bardzo dobrze spisała  się sztafeta 4 x 100 m (Inga Opalińska, Anna Ziembikiewicz, Sandra Pasławska, Pamela Bulwan), zajmując szóste miejsce, Sandra Pasławska w skoku w dal zajęła ósme miejsce, Anna Ziembikiewicz w biegu na 300 m - dziewiąte, Martyna Lachowska w biegu na 600 m – trzynaste, Inga Opalińska była dwudziesta czwarta, zaś Przemek Tkacz – trzydziesty siódmy w biegu na 100 m, Mateusz Kuliga w biegu na 1000 m sklasyfikowany został na dwudziestym siódmym miejscu, Dżordan Jaźwiecki  w pchnięciu kulą był trzydziesty piąty a Adam Czapor w skoku w dal zajął dwudzieste szóste miejsce.

Bogdan Kwaśnik