07 czerwca 2013 16:22 | Aktualności

Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym

MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA CZWÓRBOISTEK

5 czerwca na stadionie Uniwersytetu Rzeszowskiego w Rzeszowie odbyły się finał wojewódzki w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców (bieg na 60 m., rzut piłeczką palantową, skok w dal lub skok wzwyż - do wyboru, bieg na 600 m. – dziewczęta, 1000 m. – chłopcy). W finale uczestniczyły zespoły dziewcząt z Narciarskiej Szkoły Sportowej i Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ustrzykach Dolnych.

Po ubiegłorocznym brązowym medalu również i w tegorocznych zawodach nasze dziewczęta wróciły z medalem, tym razem jednak złotym. „Narciarki” bardzo dobrze prezentowały się we wszystkich konkurencjach, często bijąc swoje „życiówki”, dzięki temu mogły stanąć na najwyższym stopniu podium, zdobywając 1305 punktów i o 54 wyprzedziły drugi zespół ze Szkoły Podstawowej w Pysznicy i o 86 pkt, trzeci z SP 4 Sanok. Należy dodać, że Sabina Lizis z 288 punktami została trzecią, a Katarzyna Koncewicz z 279 pkt, piątą czwórboistką zawodów. Trener Jacek Jóźwiak oprócz dwóch wcześniej wymienionych zawodniczek, miał do dyspozycji jeszcze: Luizę Motykę, Joannę Przybycień, Joannę Midurę, Annę Cybruch oraz rezerwową Patrycję Koncewicz.

Dziewczęta zakwalifikowały się na Mistrzostwa Polski w Radomiu. Niestety zawodniczki z klasy Vn w terminie Finału Krajowego wyjeżdżają na wycieczkę klasową i nie mogą brać udziału w zawodach. Trener Jacek Jóźwiak był więc zmuszony do rezygnacji z wyjazdu.

Bogdan Kwaśnik