Aktualności

03 czerwca 2013 14:37 | Aktualności

FINAŁ WOJEWÓDZKIEJ GIMNAZJADY W LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ - BRĄZOWY MEDAL NASZYCH LEKKOATLETEK Z GIMNAZJUM

27.05 br. w Rzeszowie na stadionie Uniwersytetu Rzeszowskiego odbył się finał wojewódzkiej gimnazjady w lidze lekkoatletycznej. Pogoda zawodnikom całkowicie nie dopisała, bowiem przez cały czas trwania zawodów padał deszcz, co niewątpliwie przełożyło się na uzyskane wyniki.

Bardzo dobrze wypadły w nim nasze gimnazjalistki, które w stawce dwudziestu czterech szkół wywalczyły brązowe medale z wynikiem 1312 pkt. Należy podkreślić, iż w roku ubiegłym dziewczęta również stanęły na najniższym stopniu podium. Tak wysokie miejsce nie byłoby możliwe, gdyby nie bardzo dobre występy w poszczególnych konkurencjach, które często owocowały rekordami osobistymi bądź szkolnymi co w tych warunkach pogodowych było nie lada wyczynem.

Najbardziej wartościowe wyniki uzyskały:

• Natalia Zając w biegu na 300 m, 44.56 s, zdobywając 157 punktów,
  • Pamela Bulwan w pchnięciu kulą, ustalając wynikiem 10.30 m (143 pkt) nowy rekord szkoły i był to drugi wynik zawodów,
  • Anna Ziembikiewicz w biegu na 300 m, 46.14 s (131 pkt),
  • Sandra Pasławska w biegu na 100 m, 13.86 s (122 pkt), czwarty wynik zawodów.

Ponadto w naszym zespole występowały: Patrycja Starzak, Kinga Krzączkowska – 100 m, Paulina Mocur, Martyna Lachowska, Daria Prędki – 600 m, Zuzanna Wójtowicz, Jagoda Smarkucka – skok w dal, Marcelina Zwarycz – pchnięcie kulą, w sztafecie 4 x 100 m (trzeci wynik zawodów) pobiegły: Patrycja Starzak, Pamela Bulwan, Sandra Pasławska, Natalia Zając, trenerem zespołu był Ryszard Cybruch.

Nasi gimnazjaliści w stawce 23 zespołów zajęli trzynaste miejsce gromadząc 1131 pkt.

Najlepiej wypadł Rafał Szymbara, który w biegu na 300 m pobił rekord szkoły wynikiem 38.89 s i zdobył 152 punkty, trzeci rezultat punktowy z wszystkich konkurencji. Również sporo punktów bo 141 przyniosła sztafeta 4 x 100 m (Bartosz Cipora, Maciej Szymanek, Michał Zegar, Rafał Szymbara), Maciej Piergies w biegu na 1000 m, czasem 2.59.12 m wywalczył 102 pkt, szósty wynik konkurencji. Trener Bogdan Kwaśnik korzystał jeszcze z następujących zawodników: Bartosz Cipora, Maciej Szymanek, Jakub Śnieguła – 100 m, Paweł Sałosz, Maciej Buśko – 1000 m, Jakub Śnieguła – skok w dal, Maciej Majer, Sebastian Dziwak, Michał Karabanowski – pchnięcie kulą, Michał Zegar, Karol Fundanicz – 300 m.