27 maja 2013 13:32 | Aktualności

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Wierszy Juliana Tuwima

Dnia 24 maja 2013 r. w Hali Sportowej w Ustrzykach Dolnych odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Wierszy Juliana Tuwima pod patronatem Fundacji im. Juliana Tuwima i Ireny Tuwim.

O tym, że Alan Kardasz ( I miejsce w kategorii klas 4-6) i Aniela Marosz ( II miejsce w kategorii klas 4-6)  – to „ludzie sceny” – nie trzeba nikogo przekonywać. Po prostu pokazali klasę recytując znane utwory Tuwima. Warto dodać, iż debiutująca z naszej szkoły Wiktoria Sikorska z klasy III SP – otrzymała wyróżnienie w kategorii klas I-III SP. Dodatkowo rozstrzygnięto konkurs plastyczny, w którym II miejsce zajęła Sylwia Podolak (dyplomy za udział otrzymali również: Jagoda Kaleta i Aleksander Mazur).

Konkurs przygotowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Krośnie cieszył się dosyć dużą frekwencją ( gościli uczniowie z Lutowisk, Czarnej, Ustianowej, ZSP nr 1 itp.).

Uczniów z klas I – III SP przygotowały panie: Agata Stebnicka i Katarzyna Bulwan, natomiast uczniów z klasy 5n – Aldona Kunasz.

Aldona Kunasz

Przeczytano: 1942 razy. Wydrukuj|Do góry