09 maja 2013 07:53 | Aktualności

Wielka Brytania i Stany Zjednoczone bez tajemnic...

22 kwietnia 2013 roku odbył się etap szkolny konkursu wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych przeznaczony dla uczniów klas 4-6. Uczniowie klas szóstych rozwiązywali test składający się ze 150 pytań (test wyboru i test uzupełnień) przygotowanym przez nauczycielkę angielskiego Joannę Rajchel. Najlepiej spisał się Dawid Kozdrowski, który zdobył największą liczbę punktów, drugie miejsce zajęła Sabina Lizis, a trzecie Maciej Staniszewski.

Szkolny konkurs wyłonił sześcioosobową drużynę, która 29 kwietnia 2013 roku wzięła udział w międzyszkolnym konkursie w Szkole Podstawowej w Ustianowej zorganizowanym przez panią Ewę Paszkowską. Nasza drużyna ( Dawid Kozdrowski, Sabina Lizis, Maciej Staniszewski, Aleksandra Hebda, Olaf Zdziebko, Remigiusz Kunasz) ostatecznie zajęła 2 miejsce. Uczniowie popisywali się znajomością nie tylko faktów historycznych czy wiedzą o sławnych postaciach, ale też musieli poprawnie nazwać wykonawców prezentowanych piosenek.

Konkurs zakończył się wręczeniem nagród oraz słodkim poczęstunkiem. By utrwalić to wydarzenie, wykonano także pamiątkowe zdjęcie.

Joanna Rajchel