26 kwietnia 2013 11:36 | Aktualności

Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych

ZŁOTO I BRĄZ W SZTAFETOWYCH PRZEŁAJACH

W dniu 16.04.br na obiektach Kampusu Instytutu Politechnicznego PWSZ w Krośnie. rozegrane zostały Mistrzostwa Wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nie zabrakło na nich uczniów z naszej szkoły. Zawody te także posłużyły do wyłonienia najlepszych szkół w poszczególnych kategoriach w celu reprezentowania województwa podkarpackiego na Mistrzostwach Polski w Łodzi.

Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły, dziewczęta z „podstawówki” i gimnazjum oraz chłopcy z gimnazjum. Wszystkie kategorie miały do pokonania dystans 8 x 800 m.

Jako pierwsze rozpoczęły dziewczęta ze szkół podstawowych.

Bezdyskusyjne zwycięstwo odniosły nasze zawodniczki, które drugą drużynę pokonały o blisko minutę. Na pierwszej zmianie bardzo dobrze pobiegła czwartoklasistka, Renia Prędki która przybiegła druga. Po drugiej zmianie nasze zawodniczki były już pierwsze i tylko co zmianę powiększały swoją przewagę, ostatecznie zwyciężając z ogromną przewagą. W sztafecie pobiegły: Renata Prędki, Joanna Przybycień, Katarzyna Koncewicz, Katarzyna Harsche, Anna Cybruch, Luiza Motyka, Sabina Lizis, trenerami zespołu byli Jacek Jóźwiak i Kamil Fundanicz. Nasi chłopcy z „podstawówki” nie pojechali.

Kolejną kategorią jaka startowała w tych zawodach były gimnazjalistki.

Nasze dziewczęta wywalczyły srebrny medal, przegrały złoto z Gimnazjum nr 5 w Przemyślu o około 10 sekund. W „srebrnej” sztafecie pobiegły: Anna Ziembikiewicz, Pamela Bulwan, Daria Prędki, Paulina Mocur, Patrycja Starzak, Sandra Pasławska, Natalia Zając, Martyna Lachowska, trenerem zespołu był Ryszard Cybruch. Chłopcom z gimnazjum nie udało się wywalczyć medalu, choć byli bardzo blisko, do srebra zabrakło 6 sekund zaś do brązu 3 sekundy. Czwarte miejsce jest dobre, ale apetyty były zdecydowanie większe. Trener Bogdan Kwaśnik wystawił następującą sztafetę: Maciej Piergies, Paweł Sałosz, Przemysław Tkacz, Mateusz Kuliga, Michał Zegar, Maciej Szymanek, Karol Fundanicz, Rafał Szymbara.

Jak już na początku było napisane najlepsze szkoły w poszczególnych kategoriach wywalczyły awans do zawodów ogólnopolskich, tak więc w kategorii szkół podstawowych, uczennice Narciarskiej Szkoły Sportowej zostały reprezentantkami naszego województwa.

Bogdan Kwaśnik