17 kwietnia 2013 08:39 | Aktualności

„SMYK” Z BRĄZOWYM GRYFEM

W dniu 09.04.2013r. w Miejskim Domu Kultury w Dębicy odbył się jubileuszowy V Podkarpacki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Złoty Gryf” zorganizowany pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Wśród kilkudziesięciu uczestniczących w turnieju pod szyldami szkół i domów kultury zespołów z całego województwa podkarpackiego jak również z województw ościennych, wystąpił także reprezentujący ustrzycki ZSP nr 2  „SMYK”, który jak zwykle w tego typu imprezach znalazł się wścisłej czołówce zajmując trzecie miejsce w kategorii wiekowej 7-12 lat, czym wytańczył „Brązowego Gryfa”. Podopieczne Alicji Niedośpiał uznanie w oczach profesjonalnego jury oceniającego uczestników przeglądu zdobyły znakomitym wykonaniem układu tanecznego ”Pingwiny w gorących rytmach”.

Dębicka scena jest bardzo szczęśliwa dla „SMYKÓW”, gdyż w 2009 r. przywiozły stamtąd również „Brązowego Gryfa”, w 2010 r. „Srebrnego Gryfa”, a w 2012 r. zdobyły tam pierwsze miejsce w Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Tanecznych „Pantofelek Królowej Jadwigi”.

Opiekunowie i rodzice dzieci z zespołu serdecznie dziękują osobom których wsparcie finansowe umożliwiło wyjazd. Są to: Wincenty Gerlach, Iwona Holcman, Paweł Marzec, Adam Butryn, Adam Nowocin i Andrzej Wawrzyniak.

Na zdjęciu: zespół „SMYK” w składzie: Alicja Niedośpiał - opiekun grupy oraz „pingwiny”-

Zuzanna Barzycka, Oliwia Buśko, Katarzyna Buziewicz, Jagoda Chojnacka, Weronika Czaja, Oliwia Kądziołka, Kaja Kłodowska, Emilia Kwaśnik, Julia Leptuch, Wiktoria Okrzos, Wiktoria Piątkowska, Laura Podkalicka, Emilia Pstrzoch, Kinga Sopata, Agnieszka Stadnik, Wiktoria Stój, Marcelina Tomczak, Eva Wasiak, Julia Włodarczyk i Paulina Wojciechowska prezentują zdobytego na dębickiej scenie „Brązowego Gryfa”.

M.Podkalicki