12 kwietnia 2013 12:36 | Aktualności

Konkurs wiedzy przyrodniczo - leśnej

W dniu 11.04.2013 troje gimnazjalistów naszej szkoły uczestniczyło w IV edycji konkursu "Wiedzy przyrodniczo-leśnej".
Konkurs został zorganizowany w Zespole Szkół Leśnych w Lesku. Agnieszka Pukas, Patrycja Michalik oraz Norbert Durał reprezentowali naszą szkołę i dzielnie zmagali się z trudnymi pytaniami z zakresu ochrony przyrody, znajomości gatunków chronionych oraz terminologii łowieckiej.
Po części pisemnej konkursu uczestnicy zostali oprowadzeni po szkole, zapoznani z jej bogatą historią oraz wydarzeniami bieżącymi.
       Szczególnie interesujące było spotkanie z jednym z profesorów tej szkoły, w którego rodzinie już od czterech pokoleń utrzymywane są tradycje leśne. Duże wrażenie  zrobiły sygnały wabienia, które prezentowali uczniowie ZSL.
       Konkurs zakończył się wręczeniem dyplomów i nagród zarówno najlepszej piątce jak i pozostałym uczestnikom.

Klaudia Prędki