03 kwietnia 2013 11:22 | Aktualności

Konkurs z języka angielskiego - LISTEN TO THE LYRICS

20 marca 2013 roku w Sanoku w Zespole Szkół nr 3 odbyła się druga edycja nietypowego  konkursu z języka angielskiego Listen to the lyrics.

Tym razem uczniowie słuchali pięciu wybranych piosenek i uzupełniali luki w ich tekstach. Dla zawodników zaśpiewali: Lenka Everything at once, The Oasis Wonderwall, Adele Skyfall, Depeche Mode Enjoy the silence oraz Sting Englishman in New York. Wydawać by się mogło, że to zaprezentowane utwory są dobrze znane i każdy bez problemu potrafi zapisać usłyszane słowo czy fragment tekstu. Nic bardziej mylnego! Tak naprawdę sprawdzany jest szeroki zakres słownictwa, zatem trzeba być biegłym w pisowni i znajomości nieskończonej liczby słów.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 1 n gimnazjum- Kacper Szpotański i Adam Steciuk pod. opieką Joanny Rajchel. Chłopcy zainteresowani są  nauką angielskiego i świetnie radzą sobie w rozwiązywaniu problemów językowych. Jednak tym razem obawiali się tego konkursu. Niepotrzebnie! Chociaż nie zajęli czołowych miejsc, osiągnęli niezłe wyniki i mieli wspaniałą okazję zweryfikować swoje umiejętności i wiedzę.

Konkurs wygrały uczennice klas 3 gimnazjum z Sanoka i Brzozowa. Zatem wszystko przed naszymi uzdolnionymi chłopcami. W przyszłym roku mają wielkie szanse, by ubiegać się o laur zwycięzcy.

Joanna Rajchel