25 marca 2013 10:58 | Aktualności

Międzypowiatowy konkurs "Oskarżeni o wierność"

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Sanoku zorganizowało w dniu 1 marca 2013 r. międzypowiatowy konkurs „Oskarżeni o wierność” dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem konkursu było popularyzowanie postaci żołnierzy wyklętych: Danuty Siedzikówny, mjr Zygmunta Szendzielarza i ppłk Łukasza Cieplinskiego oraz pogłębianie wiedzy o Armii Krajowej.

14 marca w Sanoku nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie dyplomów i nagród uczniom, którzy zajęli czołowe miejsca. Na uroczystość, pomimo fatalnych warunków atmosferycznych, zawiózł uczniów ks. Grzegorz Łach.

Wyniki gimnazjalistów były bardzo wysokie: Adam Sygut zajął II miejsce, Adam Steciuk V miejsce a Kacper Szpotański VIII miejsce. Uczniowie Ci wzięli udział w konkursie powiatowym po zajęciu trzech pierwszych miejsc w eliminacjach szkolnych. Konkurs był na wysokim poziomie, pytania bardzo szczegółowe, wymagające od uczestników rzetelnego przygotowania się z niełatwego tematu, wykraczającego poza poziom nauczania historii w gimnazjum. Tym bardziej uczestnikom należą się gratulacje za podjęty trud i godne reprezentowanie szkoły w sanockim konkursie.

Grażyna Majer

Czytaj więcej również na stronie: >>> pissanok