06 marca 2013 15:16 | Aktualności

Wojewódzka Gimnazjada i Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Biegach Narciarskich

DZIESIĘĆ MEDALI NASZYCH UCZNIÓW

W dniach 26 – 27 .02 br. na trasach „Pod Żukowem” w Ustianowej odbyły się finały Wojewódzkiej Gimnazjady i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegach narciarskich. Początkowo zawody miały odbyć się pod koniec stycznia, niestety brak śniegu spowodował przeniesienie zawodów na koniec lutego. Tym razem warunki na trasach były bardzo dobre i bez problemów można było je przeprowadzić. 26 lutego w szranki stanęło 155 gimnazjalistów z piętnastu szkół. Mieli oni do pokonania dystans 2.5 km. Bardzo dobrze spisali się nasi gimnazjaliści, którzy zdobyli siedem medali (pięć indywidualnych i dwa drużynowe) na osiem możliwych do zdobycia. Złoty medal wśród chłopców wywalczył Rafał Szymbara, srebro przypadło Maciejowi Piergiesowi, piąty przybiegł Karol Fundanicz, ósmy – Paweł Sałosz, dziesiąty – Maciej Szymanek, piętnasty – Maciej Buśko, siedemnasty - Michał Zegar, startowało 82 zawodników

Klasyfikację drużynową wygrała Narciarska Szkoła Sportowa (Rafał Szymbara, Maciej Piergies, Karol Fundanicz, Paweł Sałosz, Maciej Szymanek),  przed Gimnazjum z Lubatowej i Gimnazjum w Klimkówce.

Jeszcze lepiej spisały się nasze dziewczęta, które zajęły całe podium, zwyciężyła Natalia Zając przed Marceliną Zwarycz, brąz przypadł Paulinie Mocur, ósme miejsce zajęła Justyna Chmielowska, dziewiąte – Zuzanna Wójtowicz, dziesiąte – Patrycja Starzak, startowało 73 zawodniczki. W klasyfikacji szkół bezdyskusyjne zwycięstwo odniosły nasze gimnazjalistki (Natalia Zając, Marcelina Zwarycz, Paulina Mocur, Justyna Chmielowska, Zuzanna Wójtowicz), srebrne medale wywalczyło Gimnazjum z Lubatowej, brązowe Gimnazjum Jedlicze.

Dnia 27.02 odbył się finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczniowie z Narciarskiej Szkoły Sportowej wywalczyli trzy medale (złoty i dwa srebrne).  Uczniowie z „podstawówek” biegli na dystansie 2 km. W szranki stanęło 103 chłopców i 85 dziewcząt z dziewiętnastu szkół. Najlepsze miejsce spośród naszych uczniów, czwarte zajął Maciej Giefert, siódme – Remigiusz Kunasz, ósme – Dawid Kłodowski, czternaste – Krzysztof Błyskal, dziewiętnaste – Mateusz Duma, dwudzieste – Szymon Paszkiewicz. Klasyfikację drużynową wygrała Szkoła Podstawowa z Ustianowej, drugie miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły.

Wspaniały występ zanotowała Sabina Lizis, która zdobyła złoty medal, piąta przybiegła,  Katarzyna Koncewicz, ósma – Joanna Przybycień, dziesiąta – Anna Cybruch, dwunaste – Natalia Cioć, trzynasta – Katarzyna Harsche, czternasta – Joanna Midura, siedemnasta – Luiza Motyka, dziewiętnasta – Wiktoria Chudzik. Mistrzyniami Województwa zostały dziewczęta z SP Ustianowa, które okazały się lepsze od naszych dziewcząt, brązowe medale zdobyły zawodniczki z SP Jedlicze.

Bogdan Kwaśnik

Przeczytano: 1910 razy. Wydrukuj|Do góry