Aktualności

24 stycznia 2013 07:48 | Aktualności

Dwa złote medale Sabiny Lizis i brąz Natalki Zając w Pucharze Bieszczadów

W dniach 19 – 20. 01. 2013 r. w Wołosatem rozegrane zostały drugie zawody z cyklu Pucharu Polski - Puchar Bieszczadów oraz zarazem Bieg na Igrzyska. Zawody pierwotnie miały się odbyć na trasach w Ustianowej, niestety zbyt mała ilość śniegu spowodowała przeniesienie zawodów do Wołosatego na tereny Bieszczadzkiego Parku Narodowego, oczywiście za zgodą dyrektora parku. Puchar Bieszczadów był także eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dla Juniorów A i Juniorów B.

Podobnie jak w Jakuszycach naszą gminę reprezentowały, MKS Halicz Ustrzyki Dolne i UKS Lotnik Ustianowa. W zawodach wystartowało 385 zawodników z 31 klubów. Trasa może nie była zbyt urozmaicona pod względem ukształtowania terenu, ale na pewno bardzo malownicza i przyjemnie oglądało się biegających zawodników.

Pierwszy dzień to biegi stylem klasycznym na dystansach. Juniorzy C biegli na 2.5 km, szóste miejsce zajął Rafał Szymbara, ósme – Maciej Piergies, dwudzieste szóste – Karol Fundanicz, czterdzieste piąte – Rafał Dwornicki.

Znaczniej lepiej poszło naszym Juniorkom C, wśród których brązowy medal wywalczyła Natalia Zając, szósta przybiegła Marcelina Zwarycz, dziewiąta – Paulina Mocur, szesnasta – Sandra Pasławska, dwudziesta piąta – Patrycja Starzak, dwudziesta ósma – Pamela Bulwan, trzydziesta trzecia – Justyna Chmielowska, trzydziesta dziewiąta – Natalia Winnicka, czterdziesta trzecia – Natalia Kwaśnik, czterdzieste siódma – Oliwia Kiryk, pięćdziesiąta – Jagoda Smarkucka.

Juniorzy D, również pokonywali pętlę 2.5 km, nasz najlepszy zawodnik Paweł Sałosz sklasyfikowany został na wysokim szóstym miejscu, Maciej Giefert na dwudziestym pierwszym, Maciej Buśko – dwudziestym czwartym, Łukasz Królikowski – dwudziestym piątym, Remigiusz Kunasz – trzydziestym czwartym, Szymon Paszkiewicz – trzydziestym piątym.

Ogromną niespodzianką było zajęcie czwartego miejsca w kategorii Juniorek D przez Izabelę Marcisz, która od blisko dwóch lat nie mogła znaleźć pogromcy. Na usprawiedliwienie słabszego występu można powiedzieć, iż Iza była po chorobie i była osłabiona. Zuzia WójtowiczAnia Ziembikiewicz zajęły kolejno siedemnaste i osiemnaste miejsce, Daria Prędki – dwudzieste ósme, Natalia Cioć – trzydzieste drugie, Joanna Przybycień - trzydzieste piąte, Wiktoria Chudzik – trzydzieste ósme.

Juniorzy E, biegli na 2 km. Mateusz Duma zajął dwudzieste piąte miejsce, Bruno Fudała – dwudzieste ósme, Tomasz Liniewski – trzydzieste pierwsze, Łukasz Lachowski – trzydzieste drugie, Adrian Kowalczuk – trzydzieste czwarte, Kajetan Kowalski – trzydzieste piąte, Nikodem Słysz – trzydzieste siódme.

Złoty medal wśród Juniorek E wywalczyła Sabina Lizis, piętnasta przybiegła Kasia Harsche, dziewiętnasta – Joanna Midura, dwudziesta druga – Anna Cybruch, dwudziesta trzecia – Luiza Motyka, dwudziesta ósma – Joanna Socha, dwudziesta dziewiąta – Agata Miszczak.

Podczas drugiego dnia zawodów rozgrywano biegi interwałowe techniką dowolną. Biegi odbywały się przy lekko padającym śniegu i niewielkim wietrze.

Na dystansie 5 km najlepszym z naszych zawodników wśród Juniorów C okazał się Maciej Piergies, który zajął ósme miejsce. Pozostałe miejsca zawodników „Halicza”: siedemnasty – Rafał Szymbara, trzydziesty – Maciej Szymanek, trzydziesty czwarty – Karol Fundanicz.

Juniorki C, ponownie lepiej wypadły od swych kolegów, bowiem Marcysia Zwarycz zajęła piąte miejsce, Natalia Zając – jedenaste, Paulina Mocur – dwunaste, pozostałe miejsca naszych uczennic: Sandra Pasławska – siedemnasta, Patrycja Starzak – dwudziesta czwarta, Justyna Chmielowska – dwudziesta piąta, Pamela Bulwan – trzydziesta siódma, Oliwia Kiryk – trzydziesta ósma, Natalia Kwaśnik - czterdziesta czwarta, Jagoda Smarkucka - czterdziesta szósta.

Juniorzy D biegli na dystansie 2.5 km. Paweł Sałosz zajął dziewiąte miejsce, Maciej Giefert – dziewiętnaste, Maciej Buśko – dwudzieste trzecie, Remigiusz Kunasz – trzydzieste pierwsze, Szymon Paszkiewicz – trzydzieste trzecie.

Srebrny medal w Juniorkach D wywalczyła Izabela Marcisz, dwudziesta pierwsza przybiegła Zuzanna Wójtowicz, trzydziesta - Katarzyna Koncewicz, trzydziesta druga – Joanna Przybycień, trzydziesta trzecia – Natalia Cioć.

Juniorzy E mieli do pokonania 2 km. Najlepszy z naszych zawodników, Tomek Liniewski ukończył bieg na dziewiętnastym miejscu, jego koledzy Mateusz Duma i Adrian Kowalczuk przybiegli na dwudziestym i dwudziestym pierwszym miejscu.

Ponownie wspaniałą formą błysnęła Sabina Lizis, która w biegu Juniorek E na dystansie 2 km zdobyła swój drugi złoty medal w tych zawodach. Również dobry bieg zanotowała Kasia Harsche, która zajęła siódme miejsce, szesnaste miejsce zajęła Joanna Midura.

W klasyfikacji klubowej Biegu na Igrzyska po czterech biegach, MKS Halicz Ustrzyki Dolne znajduje się na trzecim miejscu w stawce 43 klubów. Kolejna zawody z tego cyklu odbędą się 26-27 stycznia w Tomaszowie Lubelskim.