12 grudnia 2012 14:40 | Aktualności

Bardzo dobre wyniki w ogólnopolskim konkursie z matematyki „MULITEST 2012”

Właśnie dotarły do szkoły wyniki konkursu przeprowadzonego w dniu 17 października 2012 roku ogólnopolskiego konkursu matematycznego "Mulitest 2012”.

Głównym celem konkursu jest: rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów różnymi dziedzinami wiedzy, wyłanianie talentów matematycznych, stworzenie możliwości sprawdzenia własnego poziomu wiedzy i umiejętności oraz rywalizacji w dziedzinie matematyki. Uczestnictwo w różnorodnych konkursach motywuje naszych uczniów do pogłębiania wiedzy i umiejętności z poszczególnych przedmiotów objętych edukacją szkolną. Spora część świetnie poradziła sobie z nietypowymi zadaniami, co sugeruje, że uczniowie naszej szkoły potrafią logicznie myśleć i samodzielnie rozwiązywać różne ,,zagadki” matematyczne. Nasi uczniowie chętnie przystępują do kolejnych zmagań i uzyskują bardzo wysokie wyniki w rankingu ogólnopolskim.

Tytuły laureatów i grawerowane dyplom za uzyskanie I miejsca zdobyli: Paweł Sałosz, Adam Steciuk, Marek Czapor.

Ponadto tytuły laureatów uzyskali: Sabina Lizis, Kinga Miszczak, Olaf Zdziebko z klasy szóstej, Maciej Buśko, Kacper Szpotański, Adam Sygut, Adam Czapor, Daria Prędki z klasy pierwszej, Piotr Oszer z klasy drugiej.

Wyróżnieni zostali: Bruno Krupiński, Renata Prędki, Olga Miszczak z klasy czwartej, Zofia Sobecka z klasy piątej, Aleksandra Cipora z klasy szóstej, Hubert Gnot, Julia Kinczelz klasy pierwszej, Aleksandra Orlef, Filip Wilczkiewicz z klasy drugiej, Karolina Kornaga, Artur Dudek, Grzegorz Zaletański, Klaudia Orłowska z klasy trzeciej gimnazjum. Opiekunami uczniów byli: p. Wioletta Grzegorzak, p. Agnieszka Kurczaba p. Barbara Sałosz.

Konkurs stał na wysokim poziomie i cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów z całej Polski.

Wszystkim uczniom i ich rodzicom gratulujemy, życzymy kolejnych sukcesów w przyszłości. Uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy sukcesów w dalszej karierze uczniowskiej. Zapraszamy nowych, odważnych uczniów do udziału w kolejnych konkursach.

Barbara Sałosz