11 grudnia 2012 15:00 | Aktualności

Obóz w Zakopanem - 2012

W dniach 29 XI – 9 XII br. 32 uczniów z naszej szkoły przebywało na obozie sportowym kadry wojewódzkiej w biegach narciarskich w Zakopanem. Cała kadra liczyła 45 zawodników, począwszy od Juniora E (V klasa), a skończywszy na seniorach.

Miejscem, do którego już od ponad 10 lat jeździ kadra województwa to Dom Wypoczynkowy „Apena” na Krzeptówkach. Obozowicze trenowali pod okiem Ryszarda Cybrucha, Kamila Fundanicza i Bogdana Kwaśnika, Piotra Brila. Wyjazd ten miał na celu przygotowanie do sezonu pod kątem treningu specjalistycznego (na nartach).

Niestety pierwszego i drugiego dnia borykaliśmy się z brakiem śniegu, dlatego trenerzy zmuszeni byli stosować trening zastępczy. 1 grudnia spadł śnieg, ale zaledwie 3 cm. Trener Ryszard Cybruch, który opiekował się grupą dziewcząt wybrał się jako pierwszy na narty. Jednak na tak małej ilości śniegu trudno było egzekwować poprawność wykonywanych zadań. Grupa chłopców i grupa młodsza trenowała pod reglami na nogach. Czwartego dnia pobytu już wszystkie grupy wybrały się na narty, mimo iż pokrywa śniegu wynosiła około 4 cm. Ranek 3 grudnia przywitaliśmy z radością bowiem przez noc dosypało 20 cm śniegu, dzięki czemu mogliśmy na poważnie rozpocząć przygotowania do sezonu. Wszystkie grupy przygotowały trasę biegową na naszym „lodowcu” nieopodal Apeny, trenowaliśmy na niej głównie technikę klasyczną oraz doskonaliliśmy elementy jazdy na nartach.  Kolejne dni treningowe spędziliśmy w ośrodku biathlonowym w Kirach, gdzie szlifowaliśmy technikę łyżwową. Ostatni dzień naszego  pobytu w Zakopanem zakończyliśmy porannym ostrym treningiem i popołudniu udaliśmy się w drogę powrotną do Ustrzyk Dolnych.

Myślę, iż obóz w Zakopanem spełnił w 100% swoje zadanie i pierwszy etap przygotowań do sezonu można uznać za udany. Teraz liczymy, że aura zimowa sprawi, iż nadal będziemy mogli sprawnie realizować cykl treningowy.

Bogdan Kwaśnik

Obóz w Zakopanem - 2012