05 grudnia 2012 08:03 | Aktualności

I etap Ogólnopolskiego Konkursu "SOWA MATEMATYCZNA"

Dnia 29 listopada 2012 w godzinach 9.00-10.00 odbył się w naszej szkole I etap Ogólnopolskiego Konkursu "SOWA MATEMATYCZNA". Konkurs ma charakter testu. Główną ideą konkursu jest przygotowanie uczniów do tego co czeka ich na egzaminach kończących poszczególne etapy nauki (sprawdzian na zakończenie szkoły podstawowej, egzamin gimnazjalny oraz maturalny). W I etapie konkursu, we wszystkich kategoriach testy składają się z 30 zadań zamkniętych o zróżnicowanym stopniu trudności; każde pytanie punktowane jest od 1 do 3 punktów w zależności od stopnia trudności. Do każdego zadania zamkniętego dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których tylko jedna jest poprawna. W przypadku gdy uczestnik nie zaznaczy żadnej odpowiedzi lub zaznaczy odpowiedź błędną nie otrzymuje żadnego punktu. W II etapie uczniowie otrzymują do rozwiązania 7 zadań otwartych; za każde zadanie uczeń może otrzymać od 0 do 5 punktów.

Naszą szkołę na tym etapie reprezentowali:   zobacz drużyny

Pierwszy etap rozwiązywany był przez uczniów w wcześniej ustalonych czteroosobowych drużynach. Jedna pojedyncza grupa nanosi odpowiedzi na jedną wspólną kartę odpowiedzi. Do drugiego etapu konkursu zostaną zakwalifikowani uczniowie kilkudziesięciu drużyn, które zdobyły najwyższą liczbę punktów w pierwszym etapie. W drugim etapie uczniowie nie rozwiązują już konkursu w grupach, tylko każdy uczeń samodzielnie odpowiada za swoją pracę. W czasie trwania konkursu nie wolno korzystać z żadnych pomocy naukowych. Jest całkowity zakaz korzystania z kalkulatora, internetu oraz innych form, które mogą pomóc w rozwiązywaniu egzaminu.

Bardzo dziękuje opiekunom: p. Wiesławie Bańczak, p. Alicji Niedośpiał, p. Wioletcie  Grzegorzak, p. Barbarze Szałańskiej, p. Agnieszce Kurczabie za zmobilizowanie tak licznej grupy uczniów do udziału w konkursie.

Wszystkim uczestnikom życzę wysokich wyników!

Barbara Sałosz

koordynator konkursu