23 października 2012 12:31 | Aktualności

Zielona energia wokół nas - konkurs plastyczno-fotograficzny

Dnia 22 października 2012 w Centrum Energetyki Odnawialnej przy Elektrowni Wodnej w Solinie odbyła się uroczystość wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastyczno-fotograficznego "Zielona energia wokół nas" organizowanego przez Stowarzyszenie Energii Odnawialnej z siedzibą w Warszawie. Konkurs adresowany był do uczniów z województwa podkarpackiego. W naszej szkole opiekę nad młodzieżą sprawowały nauczycielki przyrody i biologii pani Justyna Ochman-Kuźmicz oraz pani Klaudia Prędki.

Gościem honorowym spotkania w Solinie był Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki pan Mieczysław Kasprzak. Przybyłych uczniów wraz z opiekunami przywitał dyrektor oddziału PGE Energia Odnawialna, pan Józef Folcik, który przedstawił m.in. najważniejsze funkcje elektrowni wodnej. Pan Mieczysław Kasprzak zwrócił uwagę na konieczność pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł oraz zaapelował o jej oszczędzanie.

Następnie odbyło się wręczanie nagród, w której brali udział wiceprezesi SEO panowie Mieczysław Koch i Marek Rojewski.

Naszą szkołę reprezentowało 11 uczennic - 7 z nich zostało laureatkami konkursu.

Rysunek Szkoła Podstawowa

I miejsce - Łucja Koszczka

Fotografia Szkoła Podstawowa

I miejsce - Patrycja Besz

II miejsce - Renata Prędki

I Rysunek Gimnazjum

I miejsce - Martyna Szczudlik

III miejsce - Kinga Szczudlik

Fotografia Gimnazjum

I miejsce - Ewa Siara

III miejsce - Daria Prędki

Otrzymały one nagrody książkowe płyty CD z filmami przyrodniczymi oraz tablety (nagroda za I miejsce), aparat fotograficzny (nagroda za II miejsce), oraz odtwarzacze MP4 (nagroda za III miejsce). Pozostałe uczennice Olga Miszczak, Kinga Miszczak, Natalia Cioć oraz Anna Dyląg otrzymały również drobne upominki.

Kolejnym punktem bogatego programu była projekcja filmu „Odnawialne źródła energii” a następnym zwiedzanie wnętrza zapory.