19 października 2012 12:56 | Aktualności

Finał Wojewódzki w Indywidualnych Biegach Przełajowych

BRĄZ ANNY ZIEMBIKIEWICZ I  JAGODY GROMALI

Dnia 18.10.2012 r. w Kolbuszowej na miejscowym stadionie odbył się finał wojewódzki w indywidualnych biegach przełajowych. Na starcie stanęło blisko 1000 przełajowców z 25 powiatów województwa podkarpackiego. Finaliści wyłonieni zostali w drodze eliminacji powiatowych.

Zawody rozgrywane były w pięciu kategoriach wiekowych:

• III - IV klasa - szkoły podstawowe,
  • V - VI klasa - szkoły podstawowe,
  • I klasa gimnazjum,
  • II-III klasa gimnazjum.
  • szkoły ponadgimnazjalne.

Wśród finalistów znalazła się 26 osobowa grupa uczniów z naszej szkoły, reprezentująca powiat bieszczadzki. Ponadto powiat nasz reprezentowały następujące szkoły: Szkoła Podstawowa z Ustianowej Górnej,  Zespół Szkół Publicznych Nr 1 w Ustrzykach Dolnych, Szkoła Podstawowa z Ropienki, Zespół Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych. Uczniowie z wyżej wymienionych szkół w tych niezwykle prestiżowych zawodach wywalczyli trzy medale: jeden złoty i dwa brązowe oraz kilka bardzo wysokich lokat.

Jako pierwsze do zmagań ruszyły dziewczęta z klas III i IV na dystansie 500 m. W ubiegłym roku w tej kategorii zdobyliśmy dwa medale, tym razem sztuka ta się nie udała i nasze dziewczęta zaprezentowały się słabiej. Najlepsza Renata Prędki przybiegła na dwudziestej szóstej pozycji. Pozostałe nasze uczennice startujące w tej kategorii, Joanna Socha i Olga Miszczak sklasyfikowane zostały poza pierwszą trzydziestką. Wśród chłopców na tym samym dystansie, Dawid Cukierda, Łukasz Lachowski, Przemysław Liniewski, ukończyli bieg za pierwszą trzydziestką. Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta z klas V-VI. Brązowy medal na dystansie 1000 m. wywalczyła Jagoda Gromala (jest to już drugi medal Jagody w zawodach rangi wojewódzkiej, pierwszy zdobyła podczas Mistrzostw Szkolnego Związku Sportowego), bardzo wysokie piąte miejsce zajęła Sabina Lizis, dwudziesta szósta przybiegła Natalia Nieroda. Chłopcy z klas V-VI również biegli na 1000 m. Maciej Giefert ukończył rywalizację na dwudziestym trzecim miejscu, zaś Dawid Kłodowski w czwartej dziesiątce.

Kolejny medal dla Narciarskiej Szkoły Sportowej zdobyła Ania Ziembikiewicz, która w biegu gimnazjalistek (rocznik 1999) na dystansie 1000 m przybiegła trzecia. Ponadto bardzo dobry występ zanotowała Daria Prędki, która zajęła ósme miejsce. W tej kategorii startowały jeszcze Zuzanna Wójtowicz i Paulina Pańczyszyn, kończąc swoje biegi w czwartej i piątej dziesiątce.

Poniżej swoich możliwości spisali się gimnazjaliści z rocznika 1999. Na dystansie 1200 m. Najlepszy z nich Przemek Tkacz przybiegł na początku czwartej dziesiątki, Maciej Buśko i Oskar Szyszka w połowie piątej dziesiątki, zaś Łukasz Królikowski w siódmej dziesiątce.

Gimnazjalistki z rocznika 1997-1998 ścigały się na dystansie 1000 m. Ósme miejsce zajęła Natalia Zając, piętnaste – Paulina Mocur, szesnaste – Martyna Lachowska. Chłopcy biegli na dystansie 1500 m. Najlepszy z naszych najstarszych gimnazjalistów Maciej Piergies, sklasyfikowany został na dziewiątej pozycji. Pozostali koledzy Maćka przybiegli na następujących miejscach: piętnastym – Rafał Szymbara, siedemnastym  - Michał Zegar, osiemnastym – Maciej Szymanek.

Bogdan Kwaśnik

Finał Wojewódzki w Indywidualnych Biegach Przełajowych