08 października 2012 21:42 | Aktualności

Mistrzostwa Szkolnego Związku Sportowego w lekkiej atletyce

CZTERY MEDALE NA DOBRY POCZĄTEK

W dniach 2 i 3 października odbyły się na stadionie Resovi w Rzeszowie, Mistrzostwa Szkolnego Związku Sportowego w Lekkiejatletyce. Nasi uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum wywalczyli cztery medale i kilka bardzo wysokich lokat.

2 października zmagali się uczniowie z „podstawówek”. W stawce ponad 400 uczniów znalazła się kilkuosobowa grupa z Narciarskiej Szkoły Sportowej. Uczniowie ze szkół podstawowych startowali w pięciu konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową, bieg na 600 m (dziewczęta), bieg na 1000 m (chłopcy).

Nasi najmłodsi lekkoatleci wrócili z jednym medalem, brązową medalistką w biegu na 600 m została Jagoda Gromala. Pozostali zawodnicy z NSS również nieźle wypadli, dziesiąte miejsce w skoku w dal zajęła Katarzyna Koncewicz, pod koniec drugiej dziesiątki uplasowała się Joanna Midura, również w skoku w dal, pod koniec drugiej dziesiątki uplasowała się w rzucie piłeczką palantową Patrycja Koncewicz i Joanna Przybycień, na początku drugiej dziesiątki przybiegł Dawid Kłodowski, zaś na początku trzeciej dziesiątki Maciej Giefert, obaj w biegu na 1000 m. Szymon Paszkiewicz w rzucie piłeczką palantową ulokował się w połowie trzeciej dziesiątki.

3 października był dniem zawodów gimnazjalistów, którzy startowali w dziewięciu konkurencjach lekkoatletycznych.

Każdy uczeń mógł startować w jednej konkurencji, plus sztafeta 4 x 100 m. Ustrzyccy sportowcy wywalczyli trzy medale i kilka czołowych lokat, tym samym pokazali się na arenie wojewódzkiej nie tylko, jako wybitni narciarze ale i lekkoatleci.

W pierwszej rozgrywanej konkurencji, biegu sprinterskim 4 x 100 m., srebrny medal zdobyły nasze dziewczęta, Natalia Zając, Patrycja Starzak, Pamela Bulwan, Sandra Pasławska, należy podkreślić, że w roku ubiegłym również w tym samym składzie zdobyły brązowy medal. Chłopcy pozazdrościli dziewczynom i wywalczyli brązowy medal biegnąc w składzie: Bartosz Cipora, Maciej Szymanek, Michał Zegar, Rafał Szymbara. Kolejny medal zdobyła Natalia Zając w biegu na 300 m, szóste miejsce zajęła Marcelina Konik, również na 300 m. Szóste miejsca zajęli Rafał Szymbara w skoku w dal i Pamela Bulwan w pchnięciu kulą, ósme miejsce w skoku w dal zajęła Sandra Pasławska, dziewiąte – Paulina Mocur w biegu na 600 m i Marcelina Zwarycz w pchnięciu kulą, trzynaste – Maciej Szymanek w skoku w dal, Martyna Lachowska w biegu na 600 m i Maciej Piergies w biegu na 1000 m przybiegli w połowie drugiej dziesiątki, Bartosz Cipora na 100 m sklasyfikowany został pod koniec trzeciej dziesiątki.

Bogdan Kwaśnik

Zawody sportowe