09 lutego 2017 10:40 | Aktualności

TUZIN MEDALI NASZYCH UCZNIÓW NA WOJEWÓDZKICH IGRZYSKACH I GIMNAZJADZIE W BIEGACH NARCIARSKICH

W dniach 7-8 luty na trasach biegowych "Pod Żukowem" rozegrano Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Wojewódzką Gimnazjadę w Biegach Narciarskich. Na starcie w przeciągu 2 dni stanęło ponad 200 biegaczy z całego województwa podkarpackiego, którzy biegali stylem klasycznym. Trasy były znakomicie przygotowane, pogoda typowo zimowa, padający śnieg i niewielki wiatr, nie co utrudniał zmagania, ale woli walki i chęci osiągnięcia jak najlepszego wyniku nie można nikomu odmówić.

7 lutego swoje zawody mieli uczniowie szkół podstawowych, którzy rywalizowali w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Bardzo dobrze wypadli uczniowie naszej szkoły, którzy zdobyli cztery medale. (trzy złote, jeden srebrny). Jako pierwsi do zmagań ruszyli chłopcy na dystansie 2 km. Spory sukces osiągnął Jarosław Ozga, zdobywając srebrny medal w stawce 59 zawodników. Również pozostali nasi reprezentanci zaprezentowali się dobrze, czwarte miejsce zajął Maciej Pereślucha, 5 - Hubert Tomaszek, 7 - Kamil Zabłocki, 8 - Kacper Sobota, 10 - Hubert Grasela. Wygrywając klasyfikację drużynową nasi zawodnicy zdobyli złoty medal, srebro dla SP 2 Jasło, brąz dla  ZSP Klimkówka. Po chłopakach do boju ruszyły dziewczęta ze szkół podstawowych, które także biegły na 2 km. Świetny bieg zanotowała Ula Juszczyk, która zwyciężyła bardzo przekonywująco, bo o 19 sekund pokonała swoją rówieśniczkę Martę Chwostyk z SP Ustianowa. Pozostałe zawodniczki z naszej szkoły ukończyły zawody na następujących miejscach: 5 - Amelia Słomińska, 6 - Julia Kościańska, 8 - Martyna Fundanicz, 9 - Weronika Kisielewicz, 13 - Julia Leptuch. Dziewczęta podobnie jak chłopcy zdobyły złote medale w "drużynówce" pokonując SP Ustianowa i SP Lubatowa.

W środę, 8 lutego biegacze narciarscy walczyli o medale w ramach Wojewódzkiej Gimnazjady. Zarówno gimnazjaliści jak i gimnazjalistki ścigali się na trasie o długości 2.5 km. Nasi uczniowie spisali się wyśmienicie, zdobywając komplet medali w rywalizacji indywidualnej oraz dorzucili dwa złote w drużynówce. Tą dobrą passę rozpoczęli nasi chłopcy, bardzo dobry bieg okraszony złotym medalem zaprezentował Michał Krynicki, pewnie pokonując kolegę ze szkoły Bruna Fudałę, ten z kolei wyprzedził Tomka Liniewskiego. Ósme miejsce zajął Mateusz Duma, 10 - Kamil Ozga, 13 - Eryk Świerad. Oczywiście zespołowo nasi gimnazjaliści także wygrali pokonując Gimnazjum Jedlicze i Gimnazjum Lubatowa. Jeszcze lepiej wypadły nasze gimnazjalistki, które zajęły sześć pierwszych miejsc. Złoty medal dla Kingi Polityńskiej, srebrny - Luizy Motyki, brązowy - Oliwii Buśko, 4 - Renata Prędki, 5 - Emilia Kwaśnik, 6 - Aleksandra Harsche. Pozostałe reprezentantki Narciarskiej Szkoły Sportowej także wypadły dobrze i sklasyfikowane zostały na następujących pozycjach: 10 - Kaja Kłodowska, 11 - Weronika Urban, 12 - Julia Tkaczyk, 13 - Sara Biernat. Oczywiście drużynówkę bezapelacyjnie wygrały nasze gimnazjalistki wyprzedzając drugą drużynę o ponad 11 minut.

Bogdan Kwaśnik