Aktualności

03 lutego 2017 07:47 | Aktualności

DWA BRĄZOWE MEDALE LUIZY I JEDEN BRĄZ OLIWKI - PUCHAR GRUPY AZOTY, BIEG NA IGRZYSKA

W dniach 21-22 stycznia w Tomaszowie Lubelski na trasach Siwej Doliny rozegrano drugie zawody z cyklu Pucharu Grupy Azoty zaliczany do punktacji Pucharu Polski  a zarazem eliminację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Małopolska 2017. Oczywiście nie mogło w zawodach zabraknąć ekipy MKS Halicz Ustrzyki Dolne, jedynych reprezentantów naszej gminy i powiatu na tych zawodach. Tradycyjnie już pierwszy dzień zawodów w Tomaszowie to konkurencja sprintu stylem dowolnym. Kategoria seniorów, juniorów A, B i C rywalizowała na dystansie 1200 metrów. Kategoria juniorów E biegała  dystans 2,5 km ze startu interwałowego. Bardzo dobre starty w sprintach zanotowały dwie nasze Juniorki C, Luiza Motyka i Sabina Lizis (ubiegłoroczna absolwentka), które zajęły odpowiednio trzecie i czwarte miejsce, ponadto Renata Prędki była jedenasta, Kinga Polityńska - czternasta, Paulina Sidor - dwudziesta szósta. Wśród Juniorów C najlepszym z naszych zawodników okazał się Michał Krynicki, sklasyfikowany na piętnastym miejscu, Bruno Fudała zajął dwudzieste pierwsze miejsce, Mateusz Duma był dwudziesty dziewiąty. Juniorzy i Juniorki D biegli stylem dowolnym na dystansie 2.5 km ze startu interwałowego. Dwaj nasi uczniowie startujący w tej kategorii, Kamil Ozga i Jarosław Ozga sklasyfikowani zostali na dwudziestym i dwudziestym czwartym miejscu. Lepiej zaprezentowały się Juniorki D, brązowy medal zdobyła Oliwia Buśko, piąta przybiegła Emilia Kwaśnik, dziewiąta - Jagoda Chojnacka, dziesiąta - Weronika Czaja, szesnasta - Aleksandra Harsche.

Drugi dzień zawodów w Siwej Dolinie to biegi stylem klasycznym na dystansach ze startu interwałowego. Spory sukces odniosły Juniorki C, które biegły pętlę 3 km,  zwyciężyła Sabina Lizis,  ponownie trzecie miejsce zajęła Luiza Motyka, piąte - Kinga Polityńska, Renata Prędki sklasyfikowana została na dziewiętnastym miejscu a Paulina Sidor na dwudziestym szóstym. Wśród Juniorów C, Bruno Fudała zajął osiemnaste miejsce, Michał Krynicki - dwudzieste pierwsze, Mateusz Duma - dwudzieste trzecie. Juniorki i Juniorzy D mieli do pokonania ten sam dystans co ich starsi koledzy, 3 km. Oliwia Buśko tym razem rywalizację w stylu klasycznym ukończyła na piątym miejscu,  Weronika Czaja na dziewiątym, Emilia Kwaśnik - dwunastym, Jagoda Chojnacka - trzynastym, Aleksandra Harsche - szesnastym. Kamil Ozga wśród Juniorów D zameldował się na mecie jako czternasty, zaś Jego brat Jarosław był dziewiętnasty. W klasyfikacji klubowej MKS Halicz Ustrzyki Dolne utrzymał trzecią lokatę.