03 listopada 2016 10:21 | Aktualności

ZŁOTO I SREBRO PRZEŁAJOWCÓW

FINAŁ WOJEWÓDZKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ, GIMNAZJADY I LICEALIADY

W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

72 sztafety wzięły udział w Mistrzostwach Województwa w sztafetowych biegach przełajowych rozegranych 27 października na terenie obiektów sportowych PWSZ w Krośnie. Przeprowadzono 6 biegów na dystansie 10 x 800 m, a w każdym w nich rywalizowało po 12 najlepszych zespołów wyłonionych po eliminacjach powiatowych i rejonowych. Dla uczestników mistrzostw organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje. Można było zapoznać się z prezentacją poszczególnych wydziałów PWSZ. Uczelnia ufundowała także dodatkowe upominki dla uczestników. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a po 3 najlepsze także puchary i medale. Po biegach można było skorzystać z gorącego posiłku.

Znakomicie spisały się nasze dziewczęta, które w rywalizacji w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej wywalczyły srebrne medale, ustępując jedynie dziewczętom z SP Lubatowa, zaś w zmaganiach gimnazjalistek zwyciężyły w sposób nie podlegający dyskusji. Srebrna sztafeta biegła w składzie: Urszula Juszczyk, Majka Cybruch, Aleksandra Liniewska, Kamila Orłowska, Julia Kościańska, Amelia Słomińska, Agnieszka Warga, Jagoda Winnicka, Agnieszka Stadnik, Beata Ślączka, trenerem zespołu był Jacek Jóźwiak. W złotej sztafecie gimnazjalistek pobiegły: Oliwia Buśko, Renata Prędki, Kinga Polityńska, Sara Biernat, Luiza Motyka, Anna Cybruch, Weronika Czaja, Aleksandra Harsche, Oliwia Kłodowska, Julia Tkaczyk, trenerem zespołu był Ryszard Cybruch. Srebrne medale przypadły uczennicom z Gimnazjum Nr 4 Krosno, zaś brązowy z Gimnazjum w Radomyślu Wielkim. Niestety żadna drużyna chłopców z naszej szkoły niezakwalifikowała się podczas zawodów rejonowych. Właśnie wśród chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej triumfowali uczniowie z SP 4 Sanok przed SP 1 Sanok, obydwie szkoły w zawodach rejonowych pokonały naszych młodych przełajowców. W kategorii gimnazjalistów, zwyciężyli Gimnazjaliści z Pruchnika przed gimnazjalistami z Radomyśla Wielkiego i gimnazjalistami z Gimnazjum Nr 3 w Sanoku.

Bogdan Kwaśnik