18 października 2016 10:11 | Aktualności

KINGA POLITYŃSKA Z BRĄZOWYM MEDALEM

Sportowy rok szkolny 2016/2017 został już rozpoczęty.  Oficjalna Inauguracja odbyła się na stadionie CWKS "Resovia" w Rzeszowie. Poczet flagowy wprowadzili uczniowie Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie.
Zapalenia znicza dokonała Emilia Czapka - mistrzyni Polski młodziczek w biegu na 600 m. Apel olimpijski odczytała p. Matylda Kowal - uczestniczka Igrzysk XXX Olimpiady w Londynie i XXXI Olimpiady w Rio w biegu na 3 km z przeszkodami. Oficjalnej inauguracji dokonała p. Małgorzata Rauch - Podkarpacki Kurator Oświaty, która podkreśliła wagę aktywności fizycznej w życiu młodego pokolenia. W części sportowej odbyła się Wojewódzka Gimnazjada w Lekkiej Atletyce z udziałem ok. 700 zawodników z 25 powiatów.

Dzień wcześniej odbył się pierwszy Finał Wojewódzki w roku szkolnym 2016/2017. Blisko 500 uczniów szkół podstawowych wystartowało w Mistrzostwach Szkolnego Związku Sportowego w Lekkiej Atletyce. Padło wiele ciekawych wyników, rekordów życiowych i rekordów szkół. Rozdano pierwsze w tym roku szkolnym medale i dyplomy Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Na starcie zjawili się reprezentanci powiatu bieszczadzkiego w liczbie 20 zawodników i zawodniczek. Uczniowie ze szkoły podstawowej rywalizowali w sześciu konkurencjach: biegu na 60 m., skoku w dal, skoku wzwyż, rzucie piłeczką palantową, biegu na 1000 m. (chłopcy), biegu na 600 m. (dziewczęta). W biegu na 600 m., Urszula Juszczyk przybiegła dwudziesta trzecia, zaś Maja Cybruch - pięćdziesiąta trzecia. Dobre dziesiąte miejsce w stawce pięćdziesięciu czterech zawodników startujących na 1000 m., osiągnął Hubert Tomaszek, dwudzieste miejsce zajął Kamil Zabłocki. Kinga Zabłocka w rzucie piłeczką palantową wynikiem 36.5 m., wywalczyła dwunastą lokatę, wśród chłopców  Kacper Kolbuch był czterdziesty czwarty. W skoku w dal, Maciej Pereślucha wyskakał szesnaste miejsce, czterdziesty trzeci był Brian Osiadacz. W tej samej konkurencji tylko wśród dziewcząt, trzydzieste dziewiąte miejsce zajęła Julia Leptuch. Nie co poniżej oczekiwań zaprezentowali się nasi sprinterzy. Czterdzieste trzecie miejsce zajęła Aleksandra Liniewska, zaś czterdzieste ósme - Agnieszka Stadnik. Pod nieobecność na zawodach najlepszego sprintera powiatu bieszczadzkiego Antka Koszałki, jedyny nasz reprezentant na tej imprezie Nikodem Gwóźdź sklasyfikowany został na czterdziestym szóstym miejscu.

28 września rywalizowali gimnazjaliści w dziesięciu konkurencjach. Gimnazjaliści reprezentujący powiat bieszczadzki składali się z uczniów czterech szkół, Narciarskiej Szkoły Sportowej w Ustrzykach Dolnych, Gimnazjum Nr 1 w Ustrzykach Dolnych, Gimnazjum w Lutowiskach i Gimnazjum w Ropience. Jedyny medal, brązowy w tych zawodach dla naszego powiat wywalczyła Kinga Polityńska w skoku w dal.  Wysokie siódme miejsce na 600 m zajęła Luiza Motyka, dwudziesta pierwsza przybiegła Renata Prędki. Czternaste miejsce w stawce czterdziestu dwóch zawodniczek ścigających się na 100 m zajęła Anna Cybruch. Nikodem Słysz w tej samej konkurencji był trzydziesty dziewiąty. W biegu na 1000 m., trzydzieste trzecie miejsce zajął Michał Krynicki. Na dystansie 300 m., trzydzieste siódme miejsce zajął Tomasz Liniewski. Ostatnią konkurencją w jakiej startowali nasi zawodnicy były sztafety 4 x 100 m. Sztafeta dziewcząt z naszej szkoły sklasyfikowana została na czternastym miejscu.

Bogdan Kwaśnik