07 października 2016 08:48 | Aktualności

Brąz Luizy Motyki na Mistrzostwach Polski UKS

W dniach 24-25 września odbyły się w Marklowicach Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w Biegach na Nartorolkach w kategoriach: Junior C, Junior D, Junior E.  Na starcie stanęła sześcioosobowa grupa zawodniczek z naszej szkoły oraz Kasia Harsche, która obecnie jest uczennicą SMS Szczyrk, ale nadal reprezentuje MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Zawody rozgrywane były przez dwa dni stylem dowolnym. Pierwszy dzień to biegi na krótszych dystansach. Juniorki C miały do pokonania 4 km, tuż za podium, na czwartym miejscu ukończyła bieg Luiza Motyka, ósmym - Kinga Polityńska, jedenastym - Katarzyna Harsche, szesnastym - Renata Prędki.  Juniorki D biegły na 2 km, najlepiej spisała się Oliwia Buśko, która przybiegła jedenasta, Weronika Czaja była trzynasta, zaś Aleksandra Harsche - czternasta. Drugi dzień to również biegi stylem dowolnym na nieco dłuższych dystansach. Duży sukces w Juniorkach C odniosła Luiza Motyka, która dystans 6 km pokonała z trzecim czasem, siódme miejsce zajęła Kinga Polityńska, trzynaste - Kasia Harsche, piętnaste - Renia Prędki. Juniorki D ścigały się na dystansie 4 km, szóste miejsce wywalczyła Oliwia Buśko, trzynaste - Weronika Czaja, osiemnaste - Aleksandra Harsche. Gratulujemy naszym uczennicom bardzo dobrych występów oraz ich trenerowi Ryszardowi Cybruchowi.

Bogdan Kwaśnik