02 czerwca 2016 09:08 | Aktualności

"Smyki na podium w Oświęcimiu"

Po mieleckim tryumfie zespół „Smyk” reprezentujący Zespół Szkół Publicznych nr 2 – Narciarską Szkołę Sportową w Ustrzykach Dolnych podjął rywalizację już na arenie ogólnokrajowej, startując 28 maja b.r. w silnie obsadzonym IV Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „Taki Taniec” w Oświęcimiu, organizowanym przez Oświęcimskie Centrum Kultury pod patronatem Prezydenta Miasta Oświęcimia. W konkursie wzięły udział aż 104 grupy taneczne (ponad 1600 wykonawców). Podkreślenia wymaga fakt, że występując tam w kategorii „show dance, teatr tańca - dzieci” nasz zespół  był jedynym reprezentantem szkół publicznych, albowiem  rywale prezentowali wyłącznie szyldy akademii i szkół tańca bądź też centrów kultury z wielu regionów kraju. W tak doborowym towarzystwie za swój występ, decyzją profesjonalnego jury ustrzyczanki zajęły trzecie miejsce.

Wielką atrakcją dla naszych tancerek podczas tego trzydniowego wyjazdu było także całodzienne korzystanie z wspaniałego parku rozrywki w Zatorze oraz zwiedzanie Krakowa.

Opiekun zespołu Alicja Niedośpiał serdecznie dziękuje rodzicom oraz wszystkim osobom, które udzieliły „Smykowi” wsparcia finansowego, umożliwiając naszej formacji tanecznej tak atrakcyjny i uwieczniony pięknym sukcesem wyjazd.

Marek Podkalicki