Aktualności

12 maja 2016 13:54 | Aktualności

PODWÓJNY I CZWARTY Z RZĘDU TRYUMF „SMYKA” NA SCENIE W MIELCU!

       W dniu 29 kwietnia 2016 roku w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Zespołów Tanecznych "Dance 2016". Data ta nie jest dla tego turnieju przypadkowa, albowiem przypada wówczas Międzynarodowy Dzień Tańca. Konkurs jak co roku zorganizowały we współpracy Szkoła Podstawowa nr 3 w Mielcu i Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu. Do udziału w rywalizacji przystępują w nim grupy taneczne działające przy szkołach podstawowych całego województwa podkarpackiego. Zespoły rywalizowały w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VI. Na scenie mieleckiego SCK w młodszej kategorii zaprezentował się także zespół taneczny „Smyk” reprezentujący ustrzycki Zespół Szkół Publicznych nr 2 Narciarską Szkołę Sportową. Nasze utytułowane tancerki prowadzone przez Alicję Niedośpiał, za układ taneczny pt.”Ach, ten kot!”,  po raz kolejny jednoznacznie tryumfowały  w werdykcie profesjonalnego jury konkursowego. Niezwykłości sukcesowi ustrzyczanek nadaje fakt, że w konkursie tym, mającym zawsze liczną i silną obsadę, uczestniczą niezmiennie od jego pierwszej edycji w 2013 roku, i jeszcze nigdy nie znalazły w nim pogromców!

       Dodatkowo w tym roku po raz pierwszy prezentacje artystyczne oceniało także niezależne jury dziecięce, które swoją nagrodę dla najlepszego zespołu przyznało bez podziału na kategorie wiekowe, również „Smykowi”. Przypomnijmy zatem jeszcze, że przed dwoma tygodniami nasz zespół wytańczył także po raz czwarty z rzędu trzecie miejsce w bardzo silnie obsadzonym turnieju „Złoty Gryf” w Dębicy, gdzie za rywali miał głównie domy kultury i szkoły tańca. Serdecznie gratulujemy naszym tancerkom i  życzymy im dalszych sukcesów.

       Na zdjęciu „Smyk” w składzie: Pola Chojnacka, Pola Kądziołka, Zuzanna Wrona, Blanka Słysz, Hanna Miszczak, Martyna Żarska, Julia Włodarczyk, Laura Podkalicka, Paulina Wojciechowska,     Julia Hałys, Anna Gnot, Julia Strusiewicz, Natalia Gajdemska, Zuzanna Marzec, Julia Janczy, Wiktoria Zając, Weronika Wilk, Blanka Kochanowicz, Amelia Zarzyczna, z opiekunami Alicją Niedośpiał i Martą Germańską, prezentuje trofea za dwa pierwsze miejsca w mieleckim konkursie.

 

 

Marek Podkalicki

Przeczytano: 1099 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: