04 maja 2016 18:38 | Aktualności

CZWARTY Z RZĘDU „BRĄZOWY GRYF” SMYKA

W  dniu 09 kwietnia 2016r. w Domu Kultury '' Mors'' w Dębicy odbył się VIII Podkarpacki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych ,,Złoty Gryf ''. Podczas tej organizowanej pod patronatem włodarzy miasta przez Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy cyklicznej imprezy, swój dorobek artystyczny na scenie prezentują formacje taneczne reprezentujące głównie domy kultury i szkoły tańca oraz niekiedy placówki oświatowe, które rywalizują o najwyższy laur przeglądu - „Złotego Gryfa”.

Tegoroczna sceniczna rywalizacja, która zgromadziła przeszło pięćdziesiąt zespołów tanecznych i około tysiąca samych tancerzy, odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych: 7-12 lat i 13-18 lat. Tradycyjnie już, w młodszej kategorii  wystąpił się zespół „SMYK” z Zespołu Szkół Publicznych nr 2 – Narciarskiej Szkoły Sportowej w Ustrzykach Dolnych. Nasze reprezentantki układem p.t. „Ach ten kot!” rywalizowały aż z trzydziestoma czterema choreografiami zaprezentowanymi przez taneczną konkurencję z całego Podkarpacia i z województw ościennych, co jest dotychczasowym rekordem  frekwencji w ośmioletniej historii tego turnieju. Pomimo tak licznych i znakomitych rywali ( warto zaznaczyć, że ustrzyczanki były zaledwie  jedną z czterech szkół publicznych w całym turnieju) podopieczne Alicji Niedośpiał  decyzją  jury zostały sklasyfikowane na trzecim miejscu, ex aequo z dwoma innymi formacjami, i nagrodzone  „Brązowym Gryfem”. „Złoty Gryf” przyznany został zespołowi  „Kik” z Domu Kultury w Pysznicy, zaś Grand Prix przeglądu zdobyły „Mini-Żabki” reprezentujące Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku.

Godnej podkreślenia wyjątkowości sukcesowi „Smyka” nadaje fakt, że „Brązowego Gryfa” wytańczyły na dębickiej scenie również kolejno w latach 2013, 2014 i 2015, ponadto ten sam laur przypadł im w udziale w 2009r.,  a w 2010r. wyjechały z Dębicy z drugim miejscem i „Srebrnym Gryfem”. Zespołowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Na zdjęciu „SMYK” na scenie Domu Kultury w Dębicy  w składzie: jako kot-Paulina Wojciechowska, a w roli myszek: Pola Chojnacka, Pola Kądziołka, Blanka Słysz, Hanna Miszczak, Laura Podkalicka, Julia Hałys, Julia Strusiewicz, Natalia Gajdemska, Zuzanna Marzec, Julia Janczy, Anna Gnot, Blanka Kochanowicz, Zuzanna Wrona, Weronika Wilk, Wiktoria Zając, Julia Włodarczyk, Amelia Zarzyczny, Martyna Żarska.

M.P.