19 kwietnia 2016 13:37 | Aktualności

Sztafety dziewcząt z podstawówki i gimnazjum jadą na finał krajowy - MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

6 kwietnia br obiektach Kampusu Instytutu Politechnicznego PWSZ w Krośnie. rozegrane zostały Mistrzostwa Wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Również i w bieżącym roku nie mogło zabraknąć uczniów z Narciarskiej Szkoły Sportowej, choć w nieco okrojonym składzie bowiem tylko w postaci sztafet dziewcząt. W zawodach oprócz zaszczytnych tytułów mistrzów województwa, można było wywalczyć kwalifikacje na finał ogólnopolski Vena Cross do Łodzi.

Bardzo dobrze zaprezentowały się uczennice z naszej szkoły, które zdobyły dwa złote medale, zarówno w szkołach podstawowych tak i w gimnazjum. Wszystkie kategorie miały do pokonania dystans 8 x800 m. Jako pierwsze rozpoczęły dziewczęta ze szkół podstawowych. W stawce 11 zespołów "narciarki" z Ustrzyk nie pozostawiły złudzeń kto jest najlepszy, objęły prowadzenie na drugiej zmianie i systematycznie ją powiększały, ostatecznie pokonując drugi zespół, SP Nr 1 Trzeboś o 31 sekund, zaś trzeci SP Nr 1 Frysztak o 57 sekund.

W mistrzowskiej sztafecie pobiegły: Aleksandra Harsche, Oliwia Buśko, Emilka Kwaśnik, Chojnacka Jagoda, Eleni Pagkratiou, Kaja Kłodowska, Weronika Czaja, Wiktoria Gwóżdź, trenerem zespołu jest Monika Fundanicz.

Bardzo dobrze pobiegły, również gimnazjalistki z NSS, które okazały się najlepsze spośród 15 zespołów i zakwalifikowały się do finału krajowego. W sztafecie pobiegły: Kinga Polityńska, Katarzyna Harsche, Anna Cybruch, Monika Szałańska, Luiza Motyka, Sara Biernat, Julia Tkaczyk, Natalia Cioć, trenerem jest Ryszard Cybruch. Siódme miejsce zajęły uczennice Gimnazjum Nr 1 w Ustrzykach Dolnych. Finał krajowy odbędzie się 24 kwietnia br.

B. Kwaśnik