06 kwietnia 2016 18:59 | Aktualności

BRĄZ BRUNA NA OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY - OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM - DOLNY ŚLĄSK 2016

W rozegranych w Stroniu Śląskim konkurencjach alpejskich XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych - Dolny Śląsk 2016 bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie na co dzień reprezentujący Uczniowski Klub Narciarski Laworta Ustrzyki Dolne.

Ogromny sukces odniósł Bruno Łukaszyk, który w kategorii Juniora B wywalczył brązowy medal w slalomie. Jest to kolejny a zarazem największy sukces Bruna, który we wcześniejszych startach potwierdzał swoje spore umiejętności i stawał na podium Młodzieżowego Puchar Polski. Czternaste miejsce w slalomie zajął Piotr Karabanowski.  Wśród Juniorek B, najlepsze jedenaste miejsce zajęła Hela Karabanowska w superkombinacji. W tej samej konkurencji Bruno Łukaszyk również zajął jedenaste miejsce, zaś Piotr Karabanowski osiemnaste. Trzecią konkurencją jaka była rozgrywana na Olimpiadzie był slalom gigant, w który Bruno Łukaszyk ukończył na dziewiątym miejscu, Piotr Karabanowski nie dojechał do mety w I przejeździe, natomiast Hela Karabanowska nie ukończyła II przejazdu.

Bogdan Kwaśnik