28 grudnia 2015 10:34 | Aktualności

OBÓZ SPORTOWY W ZAKOPANEM 2015

W dniach 3 – 13.12.2015 r. nasi uczniowie przebywali na obozie kadry wojewódzkiej w biegach narciarskich w Zakopanem. Miejscem pobytu była Willa „Tadeusz” na Oberconiówce. Niestety od samego początku do końca, pogoda nie rozpieszczała obozowiczów, warunki śniegowe były bardzo słabe. Kadra trenerska w osobach Ryszarda Cybrucha, Bogdana Kwaśnika, Piotra Brila z Jedlicza starała się jednak w miarę możliwości finansowych organizować zajęcia na śniegu. Zazwyczaj był to trening przedpołudniowy na który uczestnicy dojeżdżali autokarem. Czterokrotnie wybrali się na trasy do Szczyrbskiego Jeziora, gdzie warunki były znakomite i można było szlifować zarówno technikę klasyczną jak i łyżwową, pozostałe treningi na śniegu prowadzone były na Butorowym Wierchu, Polanie Szymoszkowej oraz pod Krokwią.

Treningi popołudniowe odbywały się na nogach i miały charakter kształtowania wytrzymałości ogólnej,  siły ogólnej, koordynacji,  ćwiczeń imitacyjnych. Jedno popołudnie spędzili na spacerowaniu po Krupówkach, „zwiedzając” i robiąc zakupy. Wieczór był zarezerwowany dla obozowiczów, spędzali go we własnym gronie, rozmawiając, pisząc SMS-y, grając na komputerze, grając w karty, oglądając telewizję, pisząc na Facebooku a nawet ucząc się, jednym słowem relaksując się po trudach dnia. Na szczęście mimo zmiennej pogody obozowicze nie chorowali, dzięki czemu mogli solidnie trenować. Niezbyt chętnie wrócili do rzeczywistości szkolnej, ale wszystko co dobre szybko się kończy i obóz też.

Miejmy nadzieję, że dobrze przepracowany czas na zgrupowaniu  nie pójdzie na marne i  zima zawita do Ustrzyk szybko, aby można było kontynuować dalsze przygotowania do sezonu na nartach a nie na nogach.

Uczestnicy obozu:   Szymon Paszkiewicz, Maciej Giefert, Zuzanna Konik,  Tomasz Liniewski, Kajetan Kowalski, Michał Krynicki, Eryk Świerad, Luiza Motyka, Monika Szałańska, Weronika Urban, Katarzyna Harsche, Anna Cybruch, Julia Tkaczyk,  Sara Biernat, Renata Prędki, Paulina Sidor , Joanna Socha, Łukasz Lachowski, Bruno Fudała, Emilka Kwaśnik, Oliwia Buśko, Aleksandra Harsche, Jagoda Chojnacka, Kamil Ozga, Jarosław Ozga, Maciej Pereślucha.

Bogdan Kwaśnik

ZIMOWY OBÓZ SPORTOWY W ZAKOPANEM 2015