30 października 2015 18:49 | Aktualności

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH – KOLBUSZOWA - SREBRO SABINY, BRĄZ LUIZY I OLIWKI

Tradycyjnie już na obiektach sportowych Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej odbyły się Mistrzostwa Województwa Szkół w biegach przełajowych.  Tym razem pogoda nie była łaskawa dla uczestników, padający deszcz i niska temperatura nie sprzyjały rywalizacji młodych lekkoatletów. Na starcie stanęło 910 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zmagali się oni w 12 biegach na dystansach od 500 m do 1500 m. W tym szerokim gronie nie zabrakło uczniów naszej szkoły.

Jako pierwsi do zmagań stanęły najmłodsze kategorie wiekowe z klas III – IV. Na wysokim czwartym miejscu w stawce 88 zawodników ukończył bieg, Nikodem Gwóźdź. Pozostali nasi uczniowie ukończyli rywalizację na następujących miejscach: siedemnastym - Hubert Tomaszek, dwudziestym siódmym - Dawid Markowski, dwudziestym dziewiątym - Kacper Sobota.

Kolejną grupą w tych zawodach byli zawodnicy klas V- VI. Dystans, jaki mieli do pokonania to 1000 m zarówno dziewczęta tak i chłopcy.

Wśród dziewcząt ogromny sukces odniosła Oliwia Buśko zdobywając brązowy medal. Weronika Czaja przybiegła na osiemnastym miejscu, Aleksandra Harsche na dwudziestym szóstym zaś Wiktoria Gwóźdź na czterdziestym szóstym.

Chłopcy z klas V-VI zostali sklasyfikowania następująco: sześćdziesiąty drugi Kamil Ozga, siedemdziesiąty szósty - Andrzej Kozdrowski, natomiast ich kolega Antoni Koszałka nie ukończył biegu.

Kolejną kategorią były dziewczęta z gimnazjum, które pokonywały dystans 1000 m. Ogromny sukces odniosła Sabina Lizis zdobywając srebrny krążek oraz jej klubowa koleżanka Luiza Motyka wywalczyła po zaciętej walce brąz. Pozostałe dziewczęta uplasowały się kolejno: siedemnasta Renata Prędki, trzydziesta druga Anna Cybruch.

Po dziewczętach wystartowali chłopcy z gimnazjum, których dystans wynosił 1500 m. Najlepiej wypadł Konrad Krzączkowski, czterdziesty pierwszy, Szymon Paszkiewicz - siedemdziesiąty drugi. Olaf Ździebko - siedemdziesiąty trzeci.

Bogdan Kwaśnik