Aktualności

12 października 2015 14:33 | Aktualności

MISTRZOSTWA SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO W LEKKIEJATLETYCE - BRĄZOWY MEDAL SABINY NA INAUGURACJĘ

29 i 30 września odbyły się na stadionie Resovi w Rzeszowie, Mistrzostwa Szkolnego Związku Sportowego w Lekkiejatletyce. Nasi uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum wywalczyli jeden medal oraz kilka bardzo wysokich lokat.

29 września swoje zawody mieli uczniowie ze szkół podstawowych. W stawce blisko 500 uczniów znalazła się 10 - osobowa grupa z Narciarskiej Szkoły Sportowej. Uczniowie ze szkół podstawowych startowali w pięciu konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową, bieg na 600 m(dziewczęta), bieg na 1000 m(chłopcy). W bieżącym roku nasi najmłodsi lekkoatleci nie wywalczyli żadnego medalu. Najlepsze lokaty wywalczyli Oliwka Buśko w biegu na 600 m i Michał Suszek w rzucie piłeczką palantową, były to szóste miejsca. Pozostali nasi uczniowie zajęli następujące lokaty: osiemnaste - Julia Kasprzycka, dwudzieste dziewiąte - Andrzej Kozdrowski w biegu na 60 m, siedemnaste - Weronika Czaja, dwudzieste piąte - Wiktoria Gwóźdź, dwudzieste dziewiąte - Kinga Zabłocka w biegu na 600 m, szesnaste - Kamil Zabłocki, czterdzieste - Hubert Tomaszek w biegu na 1000 m, dwudzieste szóste - Kacper Śmierciak w skoku w dal.

30 września podczas zawodów gimnazjalistów odbyła się oficjalna inauguracja Sportowego roku szkolnego 2015/2016. W imprezie wzięli udział m.in. p. Jacek Wojtas - Podkarpacki Kurator Oświaty, a zarazem Prezes PW SZS w Rzeszowie, p. Janusz Mazur - Prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Rzeszowie.  Poczet flagowy wprowadzili uczniowie najlepszego w ubiegłym roku szkolnym gimnazjum na Podkarpaciu - Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie. Zapalenia znicza dokonał Radosław Moskal - wicemistrz Polski młodzików. Apel w biegu na 1000 m., olimpijski odczytała Dorota Skiba - Młodzieżowa Mistrzyni Polski w trójskoku. Ślubowanie w imieniu zawodniczek złożyła Agnieszka Dybka (złota medalistka Mistrzostw Polski Młodziczek w biegu na 1000 m.), w imieniu nauczycieli - p. Mirosław Wierzbicki (Gim. Sport. Rzeszów - szkoły, która wygrała współzawodnictwo wojewódzkie), a w imieniu sędziów - p. Lena Majchrowicz (przedstawicielka OKS POZLA Rzeszów). Wręczono także pamiątkowe dyplomy medalistom Mistrzostw Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce, które odbyły się 3 dni wcześniej w Radomiu. Po części oficjalnej odbyły się Mistrzostwa Szkolnego Związku Sportowego w Lekkiejatletyce uczniów ze szkół gimnazjalnych. Nasza jedenastoosobowa grupa sportowców przywiozła jeden, brązowy medal, który zdobyła w biegu na 600 m, Sabina Lizis. Wysokie szóste miejsca zajęły, Joanna Midura w biegu na 100 m i Kinga Polityńska w skoku w dal. Dziewiąte miejsce Luizy Motyki, dwunaste - Ani Cybruch w biegu na 300 m. Na ósmym miejscu została sklasyfikowana w pchnięciu kulą Weronika Wróblewska, na siedemnastym w tej samej konkurencji Wiktoria Chudzik, ponadto w biegu na 100 m startowała Beata Łapczyńska, która była trzydziesta szósta, Renia Prędki w biegu na 600 m. - dwudziesta, Kasia Harsche w skoku w dal - szesnasta, jedyny chłopak reprezentujący naszą szkołę startujący w tych zawodach, Konrad Krzączkowski zajął dwudzieste drugie miejsce na 300 m., sztafeta dziewcząt 4 x100 m, zajęła ósme miejsce.