11 października 2015 23:59 | Aktualności

OBÓZ LETNI W KRASNOBRODZIE

W bieżącym roku obóz kadry wojewódzkiej juniorów i młodzików w biegach narciarskich odbył się w dniach 1–12.08.2015 r., po raz trzeci z rzędu w Krasnobrodzie.

W obozie uczestniczyło 40 zawodników, w tym 29 uczniów i absolwentów naszej szkoły. Kadrę trenerską stanowili: Ryszard Cybruch, Piotr Bril (trener MUKS Podkarpacie Jedlicze) a na ostatnie cztery dni dojechał trener Bogdan Kwaśnik. Wszyscy obozowicze zamieszkali w hotelu "Pszczeliniec", w którym warunki mieszkaniowe były bardzo dobre. W czasie całego pobytu pogoda była wyśmienita, panowały wręcz momentami tropikalne upały. Trenerzy w większym zakresie korzystali z zajęć w wodzie dzięki miejscowemu zalewowi. Ponadto zajęcia na nartorolkach prowadzone były na okolicznych trasach a raz nawet w Tomaszowie Lubelskim. Wspaniałe tereny leśne służyły do kształtowania wytrzymałości na nogach, ponadto jako środki treningowe służyły: gry zespołowe, gry i zabawy, zajęcia taneczne, siłowe. Obozowicze brali również udział w spływie kajakowym na rzece Wieprza. W przedostatni dzień pobytu odbył się "Chrzest" obozowy, który przeprowadzili starsi uczestnicy, umożliwił on osobom, które po raz pierwszy były na obozie na wejście do grona "starych wyg obozowych".

Wszyscy wrócili zadowoleni z wzorowo wykonanej pracy i mamy nadzieję, że będzie to dobry wstęp do sukcesów naszych biegaczy w nadchodzącym sezonie.

Bogdan Kwaśnik

Przeczytano: 1969 razy. Wydrukuj|Do góry