Aktualności

08 czerwca 2015 07:39 | Aktualności

CZWÓRBOIŚCI NA CZWARTYM MIEJSCU W WOJEWÓDZTWIE - FINAŁ WOJEWÓDZKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

3 czerwca na stadionie Uniwersytetu Rzeszowskiego w Rzeszowie odbyły się finał wojewódzki w czwórboju lekkoatletycznym chłopców (bieg na60 m., rzut piłeczką palantową, skok w dal lub skok wzwyż - do wyboru, bieg na600 m.). W zespole startuje sześciu zawodników, najlepsze wyniki pięciu z nich składają się na wynik zespołu. Do finału zakwalifikowali się nasi chłopcy ze szkoły podstawowej.

Po wyniku z zawodów powiatowych, można było liczyć na miejsce w okolica ósmego, dziewiątego miejsca jednak podopieczni Bogdana Kwaśnika bardzo dobrze spisali się w rzucie piłeczką palantową i skoku w dal, wielu pobiło życiówki, zaś w biegu na 60 m i na 1000 m., spisali się na miarę swoich aktualnych możliwości, co spowodowało, iż zajęli ostatecznie czwarte miejsce z 1105 pkt. w stawce dwudziestu czterech zespołów. Złote medale pojechały do SP 15 Przemyśl - 1171 pkt., srebrne do SP Narol - 1139 pkt., brązowe do SP 5 Rzeszów - 1125 pkt. Indywidualnie Nikodem Słysz z wynikiem 250 pkt. zajął jedenaste miejsce. Czwarte miejsce wywalczyli: Nikodem Słysz, Dawid Cukierda, Łukasz Lachowski, Przemysław Liniewski, Andrzej Kozdrowski, Daniel Kozdrowski, rezerwowym był Bruno Fudała.