14 maja 2015 07:27 | Aktualności

Kolejny sukces SMYKÓW

W dniu 29 kwietnia 2015 r. w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyła się  III edycja Międzyszkolnego Konkursu Zespołów Tanecznych „Dance", w którym wziął udział zespół SMYK.
         W konkursie prezentowały się grupy taneczne działające przy szkołach podstawowych województwa podkarpackiego. Konkurs był okazją do zaprezentowania twórczości szkolnych zespołów tanecznych oraz do wymiany pomysłów i doświadczeń w zakresie tańca. W tym roku konkurs odbył się w szczególnym dla tancerzy dniu - Międzynarodowym Dniu Tańca.
         W konkursowych zmaganiach wzięło  udział około 250 młodych tancerzy, uczniów szkół podstawowych, z 12 zespołów m. in. z Ropczyc, Dębicy, Tarnobrzega, Wysokiej Głogowskiej, Mielca i Ustrzyk Dolnych.

Profesjonalne Jury w składzie:

• Bernadetta Wojtuń-Sikora – kierownik artystyczny i choreograf Zespołu Tanecznego Form Nowoczesnych „Impet” z Rzeszowa  – przewodnicząca jury
  • Agata Skiba –pedagog, instruktor i choreograf Zespołu Tańca „Zygzak” z Frysztaka
  • Karolina Słonka – choreograf Sceny Tańca „Colibri” działającej przy Rzeszowskim Domu Kultury

postanowiło przyznać zespołowi Smyk II miejsce ( ex aequo  z Klasą Taneczną III c SP Nr 1 w  Mielcu ) za układ taneczny "Zagraj z nami".

Warto wspomnieć, że  I miejsca nie przyznano.

Cieszymy się z wysokich osiągnięć naszych tancerek i życzymy dalszych sukcesów.

Alicja Niedośpiał

Notatka, która znalazła się również w "Gazecie Bieszczadzkiej" autorstwa pana Marka Podkalickiego:

„SMYK” PO RAZ TRZECI Z RZĘDU NAJLEPSZY W NA SCENIE W MIELCU

W dniu 29 kwietnia 2015 roku w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbył się III Międzyszkolny Konkurs Zespołów Tanecznych "Dance 2015". Data ta nie jest przypadkowa,albowiem przypada wtedy wtedy Międzynarodowy Dzień Tańca. Konkurs zorganizowały we współpracy Szkoła Podstawowa nr 3 w Mielcu i Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu. Do udziału w rywalizacji przystąpiły grupy taneczne działające przy szkołach podstawowych województwa podkarpackiego. Zespoły rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VI. Na  scenie mieleckiego SCK w młodszej kategorii zaprezentowało się 12 ekip, które pokazały 14 tanecznych prezentacji, a wśród nich  nie mogło zabraknąć tryumfatora obydwu poprzednich edycji tego turnieju- zespołu tanecznego „Smyk” reprezentującego ustrzycki Zespół Szkół Publicznych nr 2  . Także i tym razem nasze tancerki, które ćwiczą pod opieką p.Alicji Niedośpiał  nie znalazły pogromców, gdyż decyzją  jury  w składzie: Bernadetta Wojtuń-Sikora - kierownik artystyczny i choreograf Zespołu Tanecznego Form Nowoczesnych "Impet" z Rzeszowa, Agata Skiba - pedagog, instruktor i choreograf Grupy Tańca Współczesnego "Zygzak" z Frysztaka oraz Karolina Słonka - instruktor i choreograf Sceny Tańca „Colibrii” z Rzeszowa, za układ „Tańcząc z nami raz,dwa,trzy - możesz wygrać nawet Ty” zostały sklasyfikowane na drugim miejscu ex aequo z miejscowym faworytem, zespołem „Klasa Taneczna IIIC ” ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Mielca. O  poziomie wymagań skierowanych wobec tancerzy ze strony wspomnianego jury świadczy fakt, że pierwszej nagrody tym razem nikomu nie przyznano. Gratulujemy naszym tancerkom i życzymy im dalszych sukcesów.

Na zdjęciu „Smyk” w składzie:Pola Chojnacka,Pola Kądziołka,Zuzanna Wrona,Blanka Słysz,Hanna Miszczak,Martyna Żarska,Zuzanna Barzycka,Eva Wasiak,Agnieszka Stadnik,Julia Włodarczyk,Laura Podkalicka,Paulina Wojciechowska,Nicola Ciwoniuk,Katarzyna Buziewicz, Julia Hałys, Julia Strusiewicz,Joanna Dudka,Natalia Gajdemska,Zuzanna Marzec,Julia Janczy.

M.P.

link do strony Domy Kultury w Mielcu: