24 kwietnia 2015 23:15 | Aktualności

''SMYK'' PO RAZ TRZECI Z RZĘDU Z „BRĄZOWYM GRYFEM”

W  dniu 21 marca 2015r. w Młodzieżowym Domu Kultury '' Mors'' w Dębicy odbył się VII Podkarpacki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych ,,Złoty Gryf ''. Podczas tej organizowanej cyklicznie przez Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy imprezy, swój dorobek artystyczny na scenie prezentują formacje taneczne z Podkarpacia i Małopolski reprezentujące głównie domy kultury oraz szkoły, które rywalizują o najwyższy laur tego turnieju - „Złotego Gryfa”.

W tym roku rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych: 7-12 lat i 13-18 lat. Tradycyjnie już, w młodszej kategorii wiekowej zaprezentował się zespół „SMYK” z Zespołu Szkół Publicznych nr 2 – Narciarskiej Szkoły Sportowej w Ustrzykach Dolnych. Rywalizując

w gronie aż dwudziestu jeden konkurentów, podopieczne Alicji Niedośpiał układem tanecznym  p.t. „Zatańcz z nami, raz, dwa, trzy- możesz wygrać nawet ty”, decyzją jury zostały sklasyfikowane na trzecim miejscu ex aequo z dwoma innymi formacjami i nagrodzone  „Brązowym Gryfem”. „Złoty Gryf” przyznany został zespołowi  „Exercise” z Rzeszowa.

Dębicka scena jest bardzo przyjazna dla „Smyka”, gdyż warto przypomnieć, że „Brązowego Gryfa” wytańczyły tam również w 2013 i 2014 roku. Zespołowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

„SMYK” na scenie MDK w Dębicy wystąpił w składzie:

Pola Chojnacka,Pola Kądziołka,Zuzanna Wrona,Blanka Słysz,Hanna Miszczak,Martyna Żarska,Zuzanna Barzycka,Eva Wasiak,Agnieszka Stadnik,Julia Włodarczyk,Laura Podkalicka,Paulina Wojciechowska,Nicol Ciwoniuk,Katarzyna Buziewicz, Julia Hałys, Julia Strusiewicz,Joanna Dudka,Natalia Gajdemska,Zuzanna Marzec,Julia Janczy.

M. P.