24 kwietnia 2015 18:53 | Aktualności

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - TRZY NASZE SZTAFETY JADĄ NA MISTRZOSTWA POLSKI

W dniu 14.04.br na obiektach Kampusu Instytutu Politechnicznego PWSZ w Krośnie. rozegrane zostały Mistrzostwa Wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nie zabrakło na nich uczniów z Narciarskiej Szkoły Sportowej i Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Ustrzykach Dolnych. Zawody te także posłużyły do wyłonienia najlepszych szkół w poszczególnych kategoriach w celu reprezentowania województwa podkarpackiego na Mistrzostwach Polski Vena Cross w Łodzi.

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie, którzy zdobyli trzy złote medale.

Wszystkie kategorie miały do pokonania dystans 8 x 800 m. Jako pierwsze rozpoczęły dziewczęta ze szkół podstawowych. Bezdyskusyjne zwycięstwo odniosły nasze zawodniczki, które prowadziły od startu do mety, każda z biegnących dziewcząt tylko powiększała przewagę nad pozostałymi sztafetami, ostatecznie druga drużyna przybiegła z ponad minutową stratą. W sztafecie pobiegły: Oliwia Buśko, Kinga Zabłocka, Wiktoria Gwoźdź, Joanna Socha, Jagoda Chojnacka, Natalia Bochenek, Aleksandra Harsche, Renata Prędki, rezerwowymi były Weronika Czaja i Emilka Kwaśnik, trenerką zespołu jest Monika Fundanicz.

Po dziewczynach do zmagań stanęli chłopcy z "podstawówek". Apetyty naszych zawodników były umiarkowane, bowiem w ostatnich dwóch latach nie uczestniczyli w zmaganiach i nie wiadomo, na co było ich stać. Jak się okazało obawy o dobry wynik trwały tylko przez pierwszą zmianę, od drugiej zmiany, gdy wyszli na prowadzenie nie oddali go już do końca. Na mecie osiągnęli przewagę nad drugim zespołem 1 min 15 sekund. Mistrzostwo wywalczyli: Kamil Zabłocki, Bruno Fudała, Kamil Ozga, Przemysław Liniewski, Andrzej Kozdrowski, Maciej Pereślucha, Łukasz Lachowski, Dawid Cukierda, rezerwowym był Jarosław Ozga, trenerami zespołu są Grzegorz Osiowy i Bogdan Kwaśnik

Kolejną kategorią, jaka startowała w tych zawodach były gimnazjalistki. Po ubiegłorocznym srebrnym medalu, przegrane złoto o pół sekundy, "narciarki" nie dały żadnych szans pozostałym sztafetom i z ponad minutową przewagą dobiegły do mety, tym samym, jako trzecia sztafeta z NSS kwalifikując się na finał ogólnopolski do Łodzi. Trener Ryszard Cybruch do biegu desygnował następujące zawodniczki: Kingę Polityńską, Katarzynę Harsche, Annę Cybruch, Luizę Motykę, Zuzannę Konik, Sabinę Lizis, Zuzannę Wójtowicz, Annę Ziembikiewicz, rezerwowymi były Katarzyna Koncewicz, Monika Szałańska.

Naszym gimnazjalistom nie udało się wywalczyć medalu, choć przez sześć zmian walczyli mocno, ostatecznie przybiegli na piątym miejscu. Podopieczni Bogdana Kwaśnika biegi w składzie: Przemysław Tkacz, Dawid Kłodowski, Maciej Giefert, Kacper Fundanicz, Kacper Szpotański, Paweł Sałosz, Olaf Ździebko, Maciej Buśko, rezerwowym był Michał Krynicki. Mamy nadzieję, że w Łodzi również uda się powalczyć o wysokie lokaty a nawet przywieźć jakiś medal, tego naszym uczniom życzymy.

Bogdan Kwaśnik