17 marca 2015 12:42 | Aktualności

OGÓLNOPOLSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ I OGÓLNOPOLSKA GIMNAZJADA W BIEGACH NARCIARSKICH - NASI ZNOWU WŚRÓD NAJLEPSZYCH W POLSCE ZŁOTO I DWA RAZY BRĄZ

8 marca na trasach w Białce Tatrzańskiej uczniowie Narciarskiej Szkoły Sportowej w Ustrzykach Dolnych uczestniczyli w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej i Ogólnopolskiej Gimnazjadzie w Biegach Narciarskich. Niestety z powodu braku środków finansowych mogli tylko uczestniczyć w biegach sztafetowych, zawody indywidualne rozgrywane były, bowiem 6 i 7 marca. Należy dodać, iż szkoła w znaczny sposób dofinansowywała wcześniejsze wyjazdy uczniów na zawody o Puchar Grupy Azoty (Bieg na Igrzyska).

Mimo, że zawodnicy z NSS startowali tylko w jednym dniu to bardzo mocno zaakcentowali swoją obecność. Na cztery starty wywalczyli trzy medale, złoty i dwa brązowe. Biegi sztafetowe rozgrywano w dwóch kategoriach, Gimnazjada (klasy I - III gimnazjum) oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej (klasy VI i młodsze ze szkoły podstawowej). Gimnazjalne sztafety odbywały się na dystansie 4 x 3 km mix (1 i 2 zmiana klasykiem, 3 i 4 łyżwą). Pierwsi do zmagań stanęli gimnazjaliści, sztafeta NSS w składzie: Maciej Buśko, Kacper Fundanicz, Maciej Giefert, Szymon Paszkiewicz zajęła czwarte miejsce. Szymon wyruszając na ostatnią zmianę miał jeszcze kilkanaście sekund przewagi nad trzecią sztafetą i blisko 20 sekund nad czwartą, niestety szkoły z Tomaszowa Lubelskiego na swoich zmianach posiadały znacznie lepszych zawodników i to one podzieliły się srebrnymi i brązowymi medalami. Złote zdobyli uczniowie z Gimnazjum nr 15 w Jeleniej Górze.

Lepiej spisały się gimnazjalistki z NSS, które wywalczyły brązowy medal w stawce 10 zespołów. Złoty medal dla Gimnazjum Istebna, srebrny dla PZP SMS Szczyrk. Jak wynikało z wyników indywidualnych złoty i srebrny medal był poza zasięgiem uczennic z Narciarskiej Szkoły, tym bardziej, iż pojechały one bez swojej liderki Sabiny Lizis, pozostała więc walka o brąz, który stał się faktem dzięki Zuzannie Konik, Kindze Polityńskiej, Katarzynie Harsche i Luizie Motyce. Powtórzyli wynik starszych koleżanek chłopcy z podstawówki, którzy w składzie: Łukasz Lachowski, Dawid Cukierda, Kamil Ozga, Bruno Fudała zdobyli brązowe medale.

Zdecydowanie najlepiej spisały się najmłodsze dziewczęta, podopieczne Moniki Fundanicz: Renata Prędki, Oliwia Buśko, Aleksandra Harsche, Emilia Kwaśnik, bezapelacyjnie zwyciężając wśród 13 sztafet z całej Polski. Należy podkreślić, że te same dziewczęta, zdobyły dwa tygodnie wcześniej złoty medal na Ogólnopolskich Spotkaniach Uczniowskich Klubów Sportowych rozgrywanych w Ustrzykach Dolnych. Wyżej wymienieni zawodnicy, na co dzień trenowani są przez: Ryszarda Cybrucha, Grzegorza Osiowego, Monikę Fundanicz, Bogdan Kwaśnika.

Bogdan Kwaśnik