Aktualności

15 marca 2015 23:32 | Aktualności

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW PZN, OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY UKS W BIEGACH NARCIARSKICH - DZIEWIĘĆ MEDALI NA MISTRZOSTWACH POLSKI

W dniach 20 - 22 luty rozegrano na trasach im. Stanisława Nahajowskiego w Ustianowej, Mistrzostwa Polski Młodzików oraz Mistrzostwa Uczniowskich Klubów Sportowych w biegach narciarskich. Pierwotnie zawody te miały się odbyć w Tomaszowie Lubelskim, jednak z powodu braku śniegu zostały przeniesione do Ustianowej. Swoim patronatem zawody te objął Burmistrz Ustrzyk Dolnych, Pan Bartosz Romowicz. Na starcie stanęło ponad 250 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Dla kategorii Juniora C, czyli młodzika były to oficjalne Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Narciarskiego, zaś dla kategorii Juniora D (rocznik 2001/2002) oraz Juniora E (rocznik 2003 i młodsi) nieoficjalne i nosiły nazwę Mistrzostw Uczniowskich Klubów Sportowych rozgrywanych od 1998 roku. Naszą gminę reprezentowały dwa kluby: MKS Halicz Ustrzyki Dolne i LUKS Ustianowa.  Pierwszy dzień mistrzostw to biegi stylem klasycznym. Młodzicy i młodziczki mieli do pokonania dystans 3 km. Siódme miejsce w stawce 34 zawodników zajął Paweł Sałosz, dziesiąte - Kacper Fundanicz, szesnaste - Maciej Buśko, dwudzieste - Maciej Giefert, dwudzieste trzecie - Łukasz Królikowski, dwudziesty szósty - Szymon Paszkiewicz. Wśród młodziczek szóste miejsce zajęła Izabela Marcisz, dziewiętnaste - Zuzanna Konik, dwudzieste drugie - Zuzanna Wójtowicz, trzydzieste siódme - Katarzyna Koncewicz, czterdzieste czwarte - Wiktoria Kołodziej. Juniorzy D, dystans 2.5 km. Szesnasty przybiegł Tomasz Liniewski, siedemnasty - Bruno Fudała, dwudziesty trzeci - Mateusz Duma, dwudziesty czwarty - Łukasz Lachowski, dwudziesty piąty - Dawid Cukierda. Złoty medal w Juniorkach D nabiegała Sabina Lizis, wysokie piąte miejsce zajęła Renata Prędki, dziesiąte - Luiza Motyka, dwunaste - Katarzyna Harsche, siedemnaste - Kinga Polityńska, dwudzieste pierwsze - Anna Cybruch, trzydzieste - Paulina Sidor, trzydzieste szóste - Joanna Socha. Najmłodsza kategoria Juniorzy i Juniorki E ścigali się na pętli 2 km. Bardzo dobre czwarte miejsce wywalczył Kamil Ozga, jako ósmy linię mety minął brat Kamila, Jarosław, trzynaste miejsce zajął Kacper Śmierciak, dwudzieste trzecie - Kacper Kusznirski. Drugi medal w tych zawodach, tym razem srebrny dla nas zdobyła Oliwia Buśko. Na szóstym miejscu w stawce 30 zawodniczek zakończyła start Emilia Kwaśnik, dziesiątym - Aleksandra Harsche, czternastym - Weronika Czaja, szesnastym - Jagoda Chojnacka.    Drugi dzień zmagań na trasach pod Żukowem to biegi stylem dowolnym. Szóstym zawodnikiem Mistrzostw Polski Młodzików w biegu na 3 km został Paweł Sałosz, trzynastym - Kacper Fundanicz, szesnastym - Maciej Giefert, dziewiętnastym - Maciej Buśko, dwudziestym - Łukasz Królikowski, dwudziestym ósmym - Szymon Paszkiewicz. W pełni zrehabilitowała się za swój słabszy bieg "klasykiem" Izabela Marcisz, która zdobyła złoty medal. Pozostałe młodziczki "Halicza" zajęły następujące miejsca: siedemnaste - Zuzanna Konik, dwudzieste czwarte - Zuzanna Wójtowicz, trzydzieste piąte - Wiktoria Kołodziej, czterdzieste trzecie - Katarzyna Koncewicz. Juniorzy D, dystans 2.5 km. Siedemnaste miejsce zajął Bruno Fudała, dziewiętnaste - Łukasz Lachowski, dwudzieste drugie - Tomasz Liniewski, dwudzieste piąte - Mateusz Duma, dwudzieste ósme - Dawid Cukierda. Drugi swój medal, tym razem brązowy zdobyła Sabina Lizis, siódme miejsce zajęła Luiza Motyka, trzynaste - Katarzyna Harsche, szesnaste - Kinga Polityńska, dwudzieste - Renata Prędki, trzydzieste pierwsze - Anna Cybruch, trzydzieste drugie - Joanna Socha. Bardzo dobry bieg w Juniorach E, choć najgorsze dla sportowca miejsce czwarte zajął Kamil Ozga. Jarosław Ozga przybiegł na dziewiątym miejscu.  Drugie srebro dołożyła do swojej kolekcji Oliwia Buśko w Juniorkach E, siódmą lokatę wybiegała Emilka Kwaśnik, dziewiątą - Aleksandra Harsche, jedenastą - Jagoda Chojnacka, osiemnastą - Weronika Czaja. Ostatni dzień zawodów to biegi sztafetowe, które zawsze wzbudzają wiele emocji i wzruszeń. Prawdziwy popis swoich umiejętności zaprezentowali zawodnicy MKS Halicz Ustrzyki Dolne, którzy zdobyli cztery medale, w tym, trzy złote i jeden brązowy. Jako pierwsi do rywalizacji stanęli młodzicy na dystansie 4 x 2.5 km. Sztafeta "Halicza" startująca w składzie: Kacper Fundanicz, Maciej Buśko, Maciej Giefert, Paweł Sałosz, w stawce sześciu zespołów zdobyła brązowy medal. Złoty medal dla MKS Karkonosze Jelenia Góra, srebrny dla MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski. Jeszcze lepiej spisały się młodziczki (Sabina Lizis, Zuzanna Konik, Luiza Motyka, Izabela Marcisz) sięgając po złoty medal. Bardzo dobre biegi Sabiny Lizis na pierwszej zmianie i Izabeli Marcisz na czwartej (z trzeciej pozycji wyprowadziła na pierwszą) wydatnie przyczyniły się do zdobycia Mistrzostwa Polski. na drugim stopniu podium stanęły zawodniczki LKS Klimczok Bystra, trzecim - MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski. Druga sztafeta "Halicza" biegnąca w składzie: Kinga Polityńska, Katarzyna Harsche, Wiktoria Kołodziej, Zuzanna Wójtowicz przybiegła na siódmym miejscu. Po młodzikach do rywalizacji sztafetowej 4 x 2 km przystąpili zawodnicy szkół podstawowych (rocznik 2002 i młodsi). Młoda sztafeta MKS Halicz, Łukasz Lachowski, Dawid Cukierda, Kamil Ozga, Bruno Fudała zdobyła złoty medal, wyprzedzając o 22 sekundy sztafetę MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski, trzecia sztafeta MUKS Podkarpacie Jedlicze straciła już 2.41 sek. Najbardziej przekonywujące zwycięstwo odniosła nasza młoda sztafeta dziewcząt (Renata Prędki, Emilka Kwaśnik, Aleksandra Harsche, Oliwia Buśko), której przewaga na mecie nad drugą drużyną wyniosła  1.53 sek. Srebro wybiegały zawodniczki MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski, brąz dla KS Wisła.  Klasyfikację klubową Mistrzostw Polski Młodzików i Ogólnopolskich Zawodów Uczniowskich Klubów Sportowych wygrał zdecydowanie, bo o ponad 400 pkt., MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Drugie miejsce zajął MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski, trzecie - MKS Istebna z, ponad 800 pkt stratą, dwudzieste drugie miejsce zajął LUKS Ustianowa.  Sklasyfikowano 28 klubów.