15 marca 2015 23:30 | Aktualności

FINAŁ BIEGU NA IGRZYSKA, PUCHARU GRUPY AZOTY - ZŁOTO I BRĄZ OLIWKI, SREBRO LUIZY

28 lutego w Wiśle odbyły się już dziewiąte w tym sezonie zawody z cyklu Puchar Grupy AZOTY. Choć w beskidzkich dolinach jest już wiosna i zobaczyć można, co najwyżej topniejące resztki śniegu, to wyżej w górach nadal go nie brakuje. Trasy na Kubalonce, piękne, jednak uważane za jedne z trudniejszych w Polsce, dlatego też sobotnie zawody były dla zawodniczek i zawodników sporym wyzwaniem, tym bardziej, że były to już przedostatnie w tym sezonie zmagania, a więc dla młodych sportowców jedna z ostatnich okazji na poprawienie swojej pozycji w klasyfikacji generalnej. W sobotę pogoda dopisała, ponad 270 zawodników i zawodniczek rywalizowało w temperaturze oscylującej w okolicach 0º C, ale warunki na trasach były wiosenne, śnieg był mokry i grząski. Na starcie stanęli reprezentanci naszego szkolnego klubu MKS Halicz Ustrzyki Dolne, którzy chcieli obronić trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej. Sobota to dzień biegów stylem klasycznym ze startu wspólnego. Juniorzy C biegli na 3 km. Najlepszy z naszych zawodników, Kacper Fundanicz ukończył bieg na siódmym miejscu. Maciej Buśko linię mety minął dziesiąty, Maciej Giefert - szesnasty, Szymon Paszkiewicz - dwudziesty, Łukasz Królikowski - dwudziesty drugi, Dawid Kłodowski - dwudziesty czwarty. Juniorki C ścigały się również na dystansie 3 km. Na jedenastym miejscu przekroczyła Zuzanna Konik, dwudziestym drugim - Zuzanna Wójtowicz. Juniorzy D i Juniorki D biegli na 3 km. Dziewiąte miejsce zajął Bruno Fudała, dwunaste - Tomasz Liniewski, piętnaste - Mateusz Duma. Wśród dziewcząt czwarta przybiegła Luiza Motyka, szósta - Kinga Polityńska, siódma - Katarzyna Harsche, ósma - Renata Prędki. Juniorzy E, dystans 2 km. Kamil Ozga potwierdził dobrą formę, którą prezentował na Mistrzostwach UKS-ów i zajął piąte miejsce. Jarek Ozga ukończył zmagania na szesnastym miejscu a Kacper Śmierciak na osiemnastym. Kolejny bardzo dobry bieg zanotowała Oliwia Buśko w Juniorkach E, nie pozostawiła złudzeń rywalkom i pewnie wygrała. Ósme miejsce zajęła Ola Harsche, dziewiąte - Emilia Kwaśnik, szesnaste - Weronika Czaja, siedemnaste - Jagoda Chojnacka. W niedzielnych zawodach wystartowało 318 zawodników, którzy biegali stylem dowolnym ze startu masowego. Juniorzy C, dystans 5 km. Na jedenastym miejscu przekroczył linię mety Maciej Buśko, osiemnastym - Kacper Fundanicz, dziewiętnastym - Maciej Giefert, dwudziestym - Szymon Paszkiewicz, dwudziestym piątym - Dawid Kłodowski. Juniorki C również ścigały się na 5 km. Zuzanna Konik ukończyła bieg na dwunastym miejscu, Zuzanna Wójtowicz - siedemnastym. Junior D, dystans 3 km. Trzynaste miejsce - Bruno Fudała, czternaste - Łukasz Lachowski, piętnaste - Tomasz Liniewski, dwudzieste trzecie - Mateusz Duma. Swój największy sukces indywidualny w zawodach ogólnopolskich odniosła Luiza Motyka, która w Juniorkach D na 3 km zajęła drugie miejsce, również wysokie szóste miejsce zajęła Kasia Harsche, dziewiąta przybiegła Kinga Polityńska, trzynasta - Renata Prędki. Juniorzy E i Juniorki E dystans 3 km. Na dziewiątym miejscu dobiegł do mety Kamil Ozga, dwunastym - Jarosław Ozga, dwudziestym pierwszym - Kacper Śmierciak. Drugi swój medal tym razem brązowy zdobyła Oliwia Buśko, siódme miejsce zajęła Aleksandra Harsche, dwunaste - Jagoda Chojnacka, trzynaste - Emilia Kwaśnik, dwudzieste drugie - Weronika Czaja. W klasyfikacji klubowej zawodnikom MKS Halicz nie udało się obronić trzeciej pozycji, sztuka ta zapewne udałaby się gdyby na zawody do Wisły pojechali wszyscy nasi najlepsi zawodnicy, niestety termin zawodów kolidował z konkursami przedmiotowymi, w których właśnie chcieli wystartować nasi sportowcy. Zwyciężył MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski - 7545 pkt., drugie miejsce - NKS Trójwieś Beskidzka - 5642 pkt., trzecie - MKS Istebna - 5226 pkt., czwarte - MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 5094 pkt., piąte - MKS Karkonosze Sporty Zimowe - 3657 pkt. Startowało 62 kluby. W klasyfikacji indywidualnej nasi uczniowie również zaprezentowali się dobrze, a Sabina Lizis znalazła się na drugim miejscu.  Juniorzy C: 16 - Maciej Buśko, 17 - Kacper Fundanicz, 18 - Paweł Sałosz, 26 - Maciej Giefert, 32 - Szymon Paszkiewicz, 43 - Dawid Kłodowski. Juniorki C: 12 - Zuzanna Konik, 23 - Zuzanna Wójtowicz, 41 - Wiktoria Kołodziej, 43 - Katarzyna Koncewicz. Juniorzy D: 12 - Bruno Fudała, 18 - Łukasz Lachowski, 26 - Tomasz Liniewski, 27 - Mateusz Duma, 44 - Grzegorz Woźniak. Juniorki D: 2 - Sabina Lizis, 5 - Luiza Motyka, 8 - Katarzyna Harsche, 12 - Kinga Polityńska, 14 - Renata Prędki, 23 - Paulina Sidor, 39 - Anna Cybruch, 50 - Julia Tkaczyk. Juniorzy E: 7 - Kamil Ozga, 23 - Jarosław Ozga, 25 - Kacper Śmierciak, 55 - Jakub Hałys, 56 - Kacper Kusznirski. Juniorki E: 4 - Oliwia Buśko, 8 - Aleksandra Harsche, 9 - Emilia Kwaśnik, 16 - Jagoda Chojnacka, 18 - Weronika Czaja.

Bogdan Kwaśnik