24 lutego 2015 07:39 | Aktualności

DWANAŚCIE MEDALI NASZYCH UCZNIÓW - WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA MŁODZIEZY SZKOLNEJ I WOJEWÓDZKA GIMNAZJADA W BIEGACH NARCIARSKICH

W dniach 17-18.02 br na trasach w Ustianowej odbyły Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Wojewódzka Gimnazjada w biegach narciarskich. Niestety w ubiegłym roku powyższe zawody nie mogły się odbyć z powodu niesprzyjających warunków pogodowych, tym razem warunki były wyśmienite, lekki mrozik i słoneczko sprzyjało rywalizacji 110 zawodnikom i zawodniczkom ze szkół podstawowych oraz 135 ze szkół gimnazjalnych.

17 lutego do zmagań stanęli uczniowie szkół podstawowych, nasz powiat reprezentowały trzy szkoły: Narciarska Szkoła Sportowa, Szkoła Podstawowa w Ustianowej, Szkoła Podstawowa w Czarnej.

Jako pierwsi do zmagań stanęli chłopcy na dystansie 2 km. Srebrnym medalistą w stawce 61 zawodników został Bruno Fudała, brązowy medal zdobył Łukasz Lachowski, czwarte miejsce zajął Kamil Ozga, szóste - Dawid Cukierda, dziewiąte - Jarosław Ozga, piętnaste - Kacper Śmierciak.

W klasyfikacji zespołowej złote medale przypadły naszym zawodnikom,  Brunowi Fudale, Łukaszowi Lachowskiemu, Kamilowi Ozga, Dawidowi Cukierdzie, Jarosław Ozga), srebrne dla SP Jedlicze, brązowe dla ZSP Klimkówka.

Jeszcze lepiej spisały się dziewczęta, bowiem złotą medalistką została Renia Prędki, srebrną - Oliwka Buśko, piąta lokata dla Emilki Kwaśnik, szósta dla Oli Harsche, na ósmym miejscu ukończyła bieg Joanna Socha, dziesiątym - Weronika Czaja, trzynastym - Jagoda Chojnacka.

Bezapelacyjne zwycięstwo w klasyfikacji zespołowej przypadło naszym uczennicom: Reni Prędki, Oliwii Buśko, Emilce Kwaśnik, Aleksandrze Harsche, Joannie Socha. Srebrne medale dla zawodniczek SP Ustianowa Górna, brązowe dla SP Lubatowa.

Środa była dniem rywalizacji gimnazjalistów, mieli oni do pokonania zarówno dziewczęta jak i chłopcy dystans 2.5 km. Bardzo dobrze spisali się nasi gimnazjaliści, złoty medal wywalczył Paweł Sałosz, brąz - Kacper Fundanicz, czwarte miejsce zajął Maciej Buśko, piąte - Maciej Giefert, szóste - Łukasz Królikowski, siódme - Szymon Paszkiewicz.

W klasyfikacji zespołowej zdecydowane zwycięstwo odnieśli nasze chłopaki, którzy drugi zespół, Gimnazjum z Klimkówki wyprzedzili o blisko 6 minut, brązowe medale dla Gimnazjum z Lubatowej.

Wśród gimnazjalistek srebrny medal wywalczyła Sabina Lizis, brązowy - Zuzanna Konik, złoto pojechało do Korczyny a "zgarnęła" je Izabela Marcisz, na co dzień zawodniczka MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Również wysokie miejsca zajęły pozostałe uczennice NSS, czwarte - Luiza Motyka, szóste - Kinga Polityńska, siódme - Katarzyna Harsche, dziewiąte - Anna Cybruch, dziesiąte - Zuzanna Wójtowicz, jedenaste - Wiktoria Kołodziej, czternaste - Sara Biernat.

Złoty medal w klasyfikacji drużynowej zdobyły nasze zawodniczki, które o ponad dziesięć minut pokonały swoje koleżanki z "Jedynki", brąz przypadł Gimnazjum z Jedlicza.

Bogdan Kwaśnik