Aktualności

11 lutego 2015 10:21 | Aktualności

ZŁOTO OLIWKI BUŚKO W KLASYKU, DWA SREBRA SABINY - PUCHAR POLSKI, PUCHAR GRUPY AZOTY, ELIMINACJE DO OOM W BIEGACH NARCIARSKICH

        W Dusznikach Zdroju rozegrano w sobotę 31 stycznia siódme już w tym sezonie zawody o Puchar Grupy AZOTY w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich Bieg na Igrzyska. Zawodnicy rywalizowali na Jamrozowej Polanie. To obecnie jeden z najnowocześniejszych w Polsce obiektów zimowych, narciarze mają tutaj do dyspozycji aż 70 km tras biegowych o różnym stopniu trudności, w tym trasy sztucznie naśnieżane i oświetlone. W sobotę odbyły się biegi sprinterskie. W rywalizacji wzięło udział 235 zawodników i zawodniczek z 27 klubów. Młodzi sportowcy rywalizowali w pięknej, zimowej scenerii i przy niewielkim mrozie.

            Na starcie stawili się zawodnicy MKS Halicz Ustrzyki Dolne, którzy chcieli odzyskać utracone trzecie miejsce na rzecz MKS Istebna w klasyfikacji klubowej po sześciu zawodach. Pętla sprinterska liczyła 1300 m. Najlepszy z Juniorów C, Paweł Sałosz zajął dwunaste miejsce, pozostali nasi zawodnicy w tej kategorii przybiegli na następujących miejscach: siedemnastym - Kacper Fundanicz, dwudziestym pierwszym - Maciej Buśko. Na dziewiątym miejscu w Juniorkach C, sklasyfikowana została Zuzanna Konik, na dziewiętnastym - Zuzanna Wójtowicz. Kategorie Juniorów D i Juniorów E nie mieli typowych sprintów tylko biegali ze startu interwałowego, co 30 sekund i mieli do pokonania dystans sprinterski. Wśród Juniorów D, siedemnaste miejsce przypadło Łukaszowi Lachowskiemu, dwudzieste - Brunowi Fudale. Srebrny medal zdobyła nasza najlepsza Juniorka D, Sabina Lizis, czwarte miejsce zajęła Luiza Motyka, jedenaste - Kinga Polityńska, trzynaste - Renata Prędki, czternaste - Katarzyna Harsche. Trzynaste miejsce w Juniorach E zajął Kamil Ozga, szesnaste - Kacper Śmierciak, dziewiętnaste - Jarosław Ozga. Największy sukces tego dnia odniosła Oliwia Buśko, która zdobyła złoty medal w Juniorkach E. Ósme miejsce w tej kategorii zajęła Aleksandra Harsche, jedenaste - Emilka Kwaśnik.

        Drugi dzień zmagań to biegi stylem dowolnym ze startu wspólnego.  Juniorzy C biegli na 5 km, najwyżej na siedemnastym miejscu sklasyfikowany został Maciej Buśko, dziewiętnastym - Paweł Sałosz, dwudziestym - Kacper Fundanicz. Wśród Juniorek C, Zuzanna Konik minęła linię mety, jako trzynasta. Juniorzy i Juniorki D rywalizowali na dystansie 2.5 km. Jedyny nasz zawodnik startujący w tym dniu w zawodach, Łukasz Lachowski zajął dwudzieste miejsce. Jak zwykle najlepiej zaprezentowały się Juniorki D, drugie swoje srebro wywalczyła Sabina Lizis, zaś Luiza Motyka była piąta. Na siódmym miejscu przybiegła Katarzyna Harsche, osiemnastym - Kinga Polityńska, dwudziestym - Renia Prędki. Juniorzy i Juniorki E również mieli do pokonania dystans 2.5 km. Kamil Ozga ukończył bieg na dwunastym miejscu, jego brat Jarek przybiegł szesnasty, Kacper Śmierciak - dwudziesty drugi. Jako ostatnie do rywalizacji ruszyły Juniorki E. Czwarte miejsce zajęła Oliwia Buśko, której do brązowego medalu zabrakło pół sekundy, dziesiąta przybiegła Aleksandra Harsche, piętnasta - Emilka Kwaśnik. W klasyfikacji po ośmiu zawodach zdecydowane przodownictwo i praktycznie zapewnione zwycięstwo w całym cyklu (pozostał tylko finał w Wiśle) ma Oskar Tomaszów Lubelski, na drugim miejscu, ale z wyraźną przewagą nad trzecim zespołem jest NKS Trójwieś Beskidzka. MKS Halicz w tych zawodach odzyskał trzecie miejsce, ale jego przewaga nad MKS Istebna wynosi zaledwie 24 punkty. LUKS Lotnik Ustianowa, który nie startował w czterech ostatnich zawodach zajmuje dwudzieste siódme miejsce. Sklasyfikowano 56 klubów.

Bogdan Kwaśnik

Przeczytano: 1144 razy. Wydrukuj|Do góry