12 grudnia 2014 16:40 | Aktualności

OBÓZ ZIMOWY W ZAKOPANEM

W dniach 30 XI - 10 XII 2014 r. w Zakopanem, trzydziestu jeden uczniów naszej szkoły uczestniczyło w obozie kadry wojewódzkiej w biegach narciarskich. Podobnie jak w roku ubiegłym miejscem pobytu był Pensjonat "Oliwia" na Olczy.

Nasi uczniowie na obozie trenowali pod okiem trenerów: Ryszarda Cybrucha, Moniki Fundanicz, Bogdana Kwaśnika. Warunki śniegowe nie były nadzwyczajne, ale najważniejsze, że od pierwszego do ostatniego dnia obozu treningi odbywały się na śniegu.

Trenerzy podczas prowadzenia zajęć kładli nacisk na doskonalenie elementów techniki klasycznej i łyżwowej, doskonalenie elementów techniki jazdy na nartach, kształtowanie wytrzymałości i siły specjalnej, kształtowanie wytrzymałości i siły ogólnej. Ponadto uczestnicy obozu mieli możliwość podziwiać uroki Zakopanego podczas dwukrotnej wizyty na sławetnych Krupówkach.

Pan Dyrektor zadbał, aby obozowicze nie mieli zaległości w nauce i "przysłał" panią Marlenę Cybruch w celu przeprowadzenia kilku zajęć z języka niemieckiego i biologii. Wszyscy obozowicze wrócili z obozu zadowoleni, bowiem wykonali kawał dobrej roboty, miejmy nadzieję, iż zaowocuje to w sezonie zimowym dobrymi wynikami.

mgr Bogdan Kwaśnik

Obóz narciarski - Zakopane 2014 r.